banner43

Sokak Hayvanlarına Duyarsız Kalmadı

Çaycuma’yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle birçok yer kar altında kaldı.Bundan en çokta sokak hayvanları etkilendi. Çaycuma’lı esnaf Enes Karagöz, sokak hayvanlarına duyarsız kalmadı. İş yerinde çalışan arkadaşları ile...

Sokak Hayvanlarına Duyarsız Kalmadı
Çaycuma’yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle birçok yer kar altında kaldı.
Bundan en çokta sokak hayvanları etkilendi. Çaycuma’lı esnaf Enes Karagöz, sokak hayvanlarına duyarsız kalmadı. İş yerinde çalışan arkadaşları ile beraber sokak hayvanlarına yiyecek bıraktı.Kar yağışının başladığı günden itibaren ilçenin belirli yerlerinde kuşlar ve sokak hayvanları için yaptığı yem damacanalarını ilçenin değişik noktalarına yerleştirerek güzel bir uygulama başlatıp, sokak hayvanlarının zor kış şartlarında aç kalmasını önledi.
İlçe’de yaşayan sokak hayvanlarını besleyen hayvan sever esnaf Karagöz, özellikle soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına yardımcı olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Yardıma ihtiyaç duyan canlılara yardım eli uzatmanın herkesin görevi olduğunu belirten Enes Karagöz, büyük-küçük demeden tüm insanların sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmasını istedi. Karagöz” Siz de su damacanasından yapılan bu kaplardan yapıp evinizin etrafına yerleştiriniz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35