Uludağ Otelleri Yılbaşı İçin En İyi Seçenek

Yeni yıla girmek için hazırlanılan yılın bu son aylarında yılbaşı için tercih edilebilecek yerlerin başında Uludağ yer alıyor.

Uludağ Otelleri Yılbaşı İçin En İyi Seçenek

 Tatilcilerin kış aylarında en çok tercih ettiği tatil bölgesinin de Uludağ olduğu görülmektedir. Uludağ otelleri, verdiği hizmetin kalitesi ve yapılabilecek aktivitelerinin fazlalığı ile neden bu kadar tercih edildiğini göstermektedir. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Uludağ, kayak turizmi ve termal sularıyla da ön plana çıkmaktadır. Kış otelleri, kar yağışının başlaması ve kış sezonunun açılması ile birlikte konuklarını karşılamaya başlıyor. Bölgenin popüler olmasından kaynaklı pahalı olduğu düşüncesi olsa da uygun fiyatlı turlarla yılbaşı otelleri hizmet vermektedir. Özellikle yılbaşı döneminde kış sezonu açılmış olduğu için ziyaretçiler hem yılbaşı kutlamalarını yapıp hem de kayak sezonunu açma fırsatı buluyor.

Şehrin Kalabalığından Sıyrılmak İçin Uludağ

Uludağ, şehrin kalabalığından sıyrılmak ve iş stresinden biraz da olsa uzaklaşmak isteyen tatilcileri kayak yapmaya bekliyor. Kayak otelleri, kış sezonun açılması ile birlikte hazırlıklarını tamamlayıp yoğun bir döneme geçiş yapmaktadır. Uludağ bölgesi ilk defa ziyaret edecekler için, gezilecek yerlerin çokluğu ve aktiviteleri ile çeşit sunmaktadır. Uludağ Milli Parkı, bölgenin enfes güzelliğe sahip, kamp alanlarının olduğu ve aktif kış sporlarının yapıldığı bölgelerden birisidir. Bu bölgede yer alan Çobankaya Yaylası ise doğa ve kamp tutkunlarına görsel bir şölen sunuyor. Yılbaşı otelleri bölgesine yakın olan karayolundan ulaşılan yayla, doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin en çok ziyaret ettiği yer olarak görülmektedir.

Şifalı Sular ve Spa Merkezleri Sizleri Bekliyor

Uludağ’ın, kayak tutkunlarının yanında her yıl sağlığına kavuşmak isteyenlerinde uğrak yeri olduğu biliniyor. Termal oteller, şifalı suları, kapalı havuzları ve kaliteli spa merkezleri ile hizmet vermektedir. Bölgede bulunan, Kaynarca Hamamı, Karamustafa Ilıcası, Terme Kaplıcaları ve Eski Kaplıca gibi doğal kaplıcalarda turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler olarak görülüyor. Termal oteller kapsamında yer alan otel sınırlarında ki kapalı havuzlar da, bembeyaz kar görüntüsü içinde havuz keyfi yapma ve yüzmek isteyen misafirleri cezbetmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35