TRT 1

TRT 1 kanalı Türkiye’nin ilk resmi televizyon kanalıdır. Resmi olarak yayın akışına 1 Mayıs 1964 yılında başlamıştır.

TRT 1

Şubat 1968 tarihinde ise ilk televizyon oyunu olan ‘’Şair Evlenmesi’’ canlı olarak yayınladı. Belirli bir süre sonrasında ise Türkiye Radyo ve Televizyonunun 1. Kanalı olarak 1984 yılında ise renkli yayın başlamıştır. 9 Şubat 2011 yılında ise kanalın tüm zamanların en iyi dizilerinden birisi olan Leyla ile Mecnun yayınlanmaya başlandı. Kanalın başında ise yönetim kurulu başkanı olarak Şenol Göka vardır.

Yayıncılık ve teknolojinin ortak çalışmaların doğrultusunda HD yayın kalitesi ortaya çıkmıştır. Televizyonların kalitesinin artması ile birlikte yayın ve çekimlerde aynı şekilde gelişmiştir. Böylece 19 Mayıs 2012’de TRT 1 HD eş zamanlı yayın başlamıştır. Yüksek çözünürlüklü yayınları sayesinde seyircileri için daha iyi hizmet vermeyi başarmıştır. Kanalın genel ağ yönetimine bakıldığı zaman isse Türkiye, Avrupa, Azerbaycan ve dünya genelinde bir çok yeri kapsamaktadır.

TRT 1 Yayın Akışı

Kanalın program çeşitliliği oldukça yüksektir. Bu nedenle günün her saatinde farklı program ve haber bulmanız mümkündür. Haber, eğlence, dizi, yaşam, yarışma, spor, canlı maç, canlılar ve bilim belgeselleri yada yemek programları ile kültürel turlar gibi daha birçok alanda yayın bulunmaktadır. Sabah haber saatleri genellikle 06:30 ve 08:30 arasında olmaktadır. Akşam ise 19:00 ve 20:00 arasındadır. Akşam program yayınları ise 20:00’den sonra başlamaktadır. TRT 1 üzerinde yayınlanmış en ünlü dizilerden biriside ‘’Zengin Kız Fakir Oğlan’’dır. Dizi izlemeyi severler için oldukça uygun olduğu söylenebilir. Ayrıca aile içinde de rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Canlı İzleme Fırsatını Kaçırmayın

Sürekli olarak televizyon başından yayın akışını takip etmek yada program saatinde televizyon açmak yerine artık yayınları nerede izlemek isterseniz izleme imkanınız bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise internet bağlantısı bulunan bir cihaz ile www.canlitv.site  sitesine giriş yapmak ve kanalın adını aratarak yayın akışını bağlanmak. TRT 1 canlı olarak izleyebilmek için sadece internet bağlantısı yeterlidir. Böylece her nerede olursanız olun dizi ve programlarınızı anında izleme imkanınız bulunmaktadır.

Kaynak: https://www.canlitv.site/trt-1/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35