banner43

Bolu’da Kış Turizm Konut Fiyatlarını Arttırıyor!

Türkiye’de son yıllarda kış turizminin en yoğun yapıldığı bölgelerden biri Bolu oldu. Kar turizmi konusunda doğasıyla kendini tercih edenlere oldukça özel bir tatil fırsatı sunan Bolu’da, konut fiyatları turizm ile paralel olarak arttı. Bölgede gelecekte yapılacak olan turizm çalışmaları, umut vadediyor. Şimdiden Abant, Bolu Dağı gibi bölgelerde değerlenen kış turizmi bölgeye olumlu yönde katkı sağlıyor.

Bolu’da Kış Turizm Konut Fiyatlarını Arttırıyor!

Kış turizmine dair özel çalışmalar yapan Bolu Belediyesi ise bu yönde yapılan çalışmaları desteklemeye devam ediyor. Son 3 yıldır yoğun olarak yapılan çalışmalar ise bölgede konut fiyatlarını ciddi seviyelere çekmiş durumda. Özellikle Bolu Dağı ve Abant bölgesinde konut ve arsa fiyatlarının arttığını söylemek mümkün.

Bölgede kış turizmi genelde dağ evleri üzerinden yürütülüyor olsa bile son yıllarda birçok yeni modern otel, bölgede hizmet vermeye başladı. Farklı konseptler ile ağırladığı turistlere eşsiz bir kış tatili yaşatan Bolu’da, emlak fiyatları son yılların rekor seviyelerine geldi.

Türkiye’de yaşanan emlak durgunluğunu sırtlayan bir diğer Anadolu şehri olan Bolu, büyük şehirlerin aksine konut fiyatlarında umut vaat etti. Bölgede konut bulmak için en çok kullanılan uygulamalardan birisi ise Flatfy oldu. Flatfy Bolu verileri tüm platformlarda bulunan ilanları tek tıkla kullanıcılarına sunarak, bölgede yatırım yapmak isteyenler için oldukça faydalı oldu.

Edirne’de Kimsesiz, Eski Yapılar Yıkılıyor!

Edirne Belediyesi, tapusu olmayan ve kullanılmayan eski yapıları yıkmak için harekete geçti. Şehirde son yıllarda illegal faaliyetlerde de kullanıldığı düşünülen yapıların yıkımı için karar alan Belediye Meclisi, bu bölgelere yapılacak yeni alanlarla şehir yapısına önemli katkılar sunacak. Yıkılması planlanan ya da dönüştürülecek olan bölgelerde vatandaşlar için tesis, park yapımı için projeler yapılmaya başlandı.

Yeni projeler ise şehirde konut fiyatlarını olumlu yönde etkilemeye devam ediyor. 2018 yılında sınır kapısından gelen yabancı yatırımcılar ile hareketli bir yıl geçiren Edirne’nin bu rüzgârı 2019 yılında devam ettireceği düşünülüyor. Yerli ve yabancı yatırımcıyı sürekli gelişen ve büyüyen bir şehir olmasıyla etkileyen Edirne, güçlü altyapı yatırımları alıyor. Türkiye’nin ekonomik alanda en güçlü sınır şehirlerinden biri olan Edirne, yatırımcılarına uzun vadeli güvenli bir yatırımı temsil ediyor.

Edirne’de yatırım yapan yerli ve yabancı birçok yabancı Türkiye’de başarı ile hizmet veren start-up girişim Flatfy’i kullanıyor. Flatfy satılık daire Edirne verileri, kullanıcılarına sınırlandırılmış aramaların aksine tek tıkla binlerce ilan sunarak, kullanıcıların vakit kazanmasını sağlıyor. Üstelik tüm internet ortamından getirilen ilanları geniş filtreleme seçenekleri ile sunmayı başaran Flatfy, Türkiye’de 2018’in en başarılı girişimlerinden biri olarak gösteriliyor.

AFAD Başkanı Güllüoğlu, Trabzon'da İnceleme Yaptı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Trabzon’a geldi. Trabzon’da incelemeler yapan Güllüoğlu, Artvin’in Arhavi ilçesinde yapılan konutların anahtar teslim töreni için Trabzon’a geldi. Trabzon Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdür Ömer Kıratlı ve diğer yetkililerle incelemeler yapan Güllüoğlu, yapımı süren afet konutları için yetkililerden bilgi aldı. Anahtar teslim töreni yapılan konutların ise kısa süre içerisinde afetzede ailelere temsil edeceğini bildiren Güllüoğlu, Trabzon’dan Artvin’e geçti.

Trabzon’da Afet konutları hakkında çalışmalar sürerken, yeni yapılan modern konutlar ise yapılan afet testlerinden başarıyla çıkmaya devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarının başarı ile yaptığı şehirde afete karşı dayanıklı yapılan daireler şehrin konut fiyatlarını ve satışlarını olumlu yönde etkiliyor.

Flatfy Trabzon satılık emlak verileri ile yeni yapılan modern yapılara tek tıkla ulaşmak oldukça kolay. Kullanıcılarına geniş filtre seçenekleri sunan Flatfy, sunduğu ara yüzü ile kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35