Vanlı judocu Avrupa’dan bronz madalyayla döndü

Litvanya’da yapılan Ümitler Avrupa Judo Şampiyonasında bronz madalyayla dönen Vanlı judocu Ejder Toktay, antrenörü Rakip Aslan ile birlikte Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ı makamında ziyaret etti.Türkiye Judo Federasyonunun...

Vanlı judocu Avrupa’dan bronz madalyayla döndü

Litvanya’da yapılan Ümitler Avrupa Judo Şampiyonasında bronz madalyayla dönen Vanlı judocu Ejder Toktay, antrenörü Rakip Aslan ile birlikte Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye Judo Federasyonunun 2017 faaliyet programında yer alan ve Litvanya’nın Kaunas semtinde 18 ülkeden 103 erkek ve 86 bayan olmak üzere toplamda 189 sporcunun katıldığı Ümitler Avrupa Judo Şampiyonasında, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü milli judocularından Ejder Toktay kazandığı bronz madalya ile Avrupa üçüncüsü oldu. Ejder Toktay, antrenörü Rakip Aslan ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Nevzat İnanç, Van’ın bu tür başarılarla gündeme gelmesini temenni ettiklerini belirterek, “Rakip Hocamız, ilimizde judoda sıkı bir çalışma programı uygulayarak gençlerimizi her şeyden önce kötü alışkanlıklardan ve kötü çevrelerden koruma adına onları sporla tanıştırıyor. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bu süreçte Ejder kardeşimizin Litvanya’da yapılan Ümitler Avrupa Judo Şampiyonasındaki performansı bizleri ayrıca mutlu etti. Bugün bizlerden çok iyi şartlara sahip olup da bu dereceleri kazanmayan birçok sporcumuz var. Fakat ilimiz judo takımı sporcularından Ejder Toktay kardeşimiz ise, bizlere Ümitler Avrupa Judo Şampiyonasında bronz madalya kazandırmanın mutluluğunu yaşattı. Sporcumuzun kazandığı bu başarısı bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Biz istiyoruz ki ilimiz bu tür başarı hikâyeleriyle kamuoyu önüne gelsin. İstiyoruz ki kamuoyu Van’ımızı, bu tür başarılarla tanısın. Onun dışındaki olumsuz olaylar ve şiddet eğilimi gençlikle gündeme gelmek istemiyoruz. Enerjisini sporda harcayan ve bunu başarıya dönüştüren gençlikle gündeme gelelim istiyoruz. Son olarak ülkemiz adına katıldığı yarışmalarda ilimizin adını böylesi güzel ve gurur verici başarılarla duyuran sporcumuzu ve antrenörümüzü bir kez daha yürekten kutluyor, kendilerine bundan sonra katılacakları müsabakalarda başarılar diliyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35