Van’da görev yapan imam-hatipten örnek davranış

VAN’IN TUŞBA İLÇESİNDEKİ HACI ALİ CAMİ İMAM-HATİBİ ÖMER AKDOĞAN, CEMAATİNİN RAMAZAN MUKABELESİNDEN MAHRUM KALMAMASI İÇİN EVLERİNİ ZİYARET EDEREK HEM DİYANET TV’NİN MUKABELE SAATİNİ BİLDİRİYOR HEM DE DİYANET TV’NİN AYARLAMASINI YAPIYOR.

Van’da görev yapan imam-hatipten örnek davranış

Van’ın Tuşba ilçesindeki Hacı Ali Cami İmam-Hatibi Ömer Akdoğan, cemaatinin Ramazan mukabelesinden mahrum kalmaması için evlerini ziyaret ederek hem Diyanet TV’nin mukabele saatini bildiriyor hem de Diyanet TV’nin ayarlamasını yapıyor.

Açıklamalarda bulunan imam-hatip Ömer Akdoğan, her sene Ramazan ayında hem bayan hem de erkeklerin ayrı saatlerde camiye gelerek mukabele dinlediklerini belirterek, “Ne yazık ki bu sene bu hayallerimiz salgın yüzünden gerçekleşmedi. Herkes evinde kalmak zorunda. Diyanet TV bu eksikliği gideriyor. Ancak kardeşlerimizle iletişime geçtiğimizde çoğunun Diyanet TV kanalına ulaşmada sıkıntı çektiklerini bildirdiler. Bende kendime bunu bir görev addederek sosyal mesafeyi de koruyarak hem mukabele saatini hem de Diyanet TV kanalını ayarlamak için kardeşlerimizi ziyaret edip bu şekilde hem onların duasını hem de Kur’an’a hizmeti bu şekilde başardık” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35