Van'da PKK'dan HDP'li belediyenin araç parkına havan mermisi

Van'da şehir merkezinden duyulan ve üst üste 4 patlama meydana geldi.

Van'da PKK'dan HDP'li belediyenin araç parkına havan mermisi

Van'da şehir merkezinden duyulan ve üst üste 4 patlama meydana geldi. Bu gece saat 01.35 sularında meydana gelen patlama ile Van şehir merkezi yankılandı. 

Bir grup PKK’lı tarafından atılan 4 havan mermisinin düştüğü HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi garajında çok sayıda araç hasar gördü.

Askerlik Şubesi ve subay gazinosunu hedef alan, ancak hedefi tutturamayan PKK'lıların attığı 4 havan mermisi HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi'ne ait araba garajına isabet etti. Çok sayıda aracın hasar gördüğü olay, şerefiye Mahallesi’nde bulunan Van Büyükşehir Belediyesi garajında meydana geldi.

Bir grup PKK’lı, dün gece başta askerlik şube olmak üzere evlerinde ve oyun alanlarının bulunduğu bölgeye 4 adet havan mermisi attı.

PKK'dan, Van'da havanlı saldırı

Atılan havan mermileri aynı bölgede bulunan Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait araç parkına düştü. Parkta bulunan başta bir ambulans olmak üzere çok sayıda araç ve garaj içerisinde buluna bazı prefabrikler hasar gördü. Olay sonrası bölgeye giden polis ekipleri, geniş çaplı inceleme yaptı.

Bazı mahalle sakinleri ise olaya tepki göstererek, olayın biraz geç olması olası bir facianın önüne geçildiğini söylediler. Havan mermilerinin atıldığı alan sürekli insan kalabalığının olduğu, insan kalabalığın yanı sıra çocukların oyun alanlarının da bunduğu bir alan olduğunu ifade ederek, çocukların olduğu bir zamanda yapılsaydı büyük bir facianın yaşanabileceğini ileri sürdüler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35