Başbakan Danışmanı İnanç’tan referandum değerlendirmesi

Başbakan Danışmanı Adnan İnanç, Türkiye’nin büyümesini istemeyenlerin referandumda ‘hayır’ diyeceğini söyledi.Edremit ilçesindeki bir otelde ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Başbakan Danışmanı Adnan İnanç, gündemle...

Başbakan Danışmanı İnanç’tan referandum değerlendirmesi

Başbakan Danışmanı Adnan İnanç, Türkiye’nin büyümesini istemeyenlerin referandumda ‘hayır’ diyeceğini söyledi.

Edremit ilçesindeki bir otelde ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Başbakan Danışmanı Adnan İnanç, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında 16 Nisan’daki halk oylamasının Türkiye için önemini vurgulayan İnanç, Türkiye’nin büyümesini istemeyenlerin referandumda ‘hayır’ diyeceğini söyledi. İnanç, “Halk oylaması, ülkeye istikrar ve güçlü bir iktidar getirecek. Anayasa değişikliğine karşı çıkanlar, güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Türkiye’nin istikrarlı olmasını istemiyorlar. Türkiye’nin bütün renkleriyle bir ve beraber olmasını, yeniden tarih sahnesine çıkmasını, kendi içinde iç bütünlüğünü sağlamasını istemiyorlar” dedi.

Nüfusu 80 milyonu aşan ve kişi başına milli geliri 10 bin doları aşan dünyada sadece 12 tane ülke olduğunu ifade eden İnanç, “Bunlardan biri de Türkiye’dir. Bölge içinde özgün bir iradeyi ortaya koyabilecek güçlü bir devlet formasyonunu kazanmış ülkelerin başında Türkiye geliyor" ifadelerini kullandı.

Program soru-cevap bölümü ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35