Vali Can’dan yatırımcıya ’bürokrasiyi sıfıra indireceği’ sözü

Tokat Valisi Cevdet Can, “Bizim amacımız OSB’ye gelecek yatırımcının önündeki bürokrasiyi sıfıra indirmek” dedi.Organize Sanayi Bölgesi’nde(OSB) devam eden yol çalışmalarını Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Organize Sanayi...

Vali Can’dan yatırımcıya ’bürokrasiyi sıfıra indireceği’ sözü
Tokat Valisi Cevdet Can, “Bizim amacımız OSB’ye gelecek yatırımcının önündeki bürokrasiyi sıfıra indirmek” dedi.
Organize Sanayi Bölgesi’nde(OSB) devam eden yol çalışmalarını Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Oğuz Keleş, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ersoy beraberinde yerinde inceleyen Vali Can, Tokat dışından OSB’ye gelip giden müteşebbislerin huzurlu ve rahat çalışabilmelerini sağlanmanın esas temellerinden bir tanesinin yol olduğunu söyledi. Bölgede en çok şikayeti de yol konusunda aldıklarını ifade eden Vali Can, “OSB’de 2015’te yaptığımız bir hamleyle doğalgaz sorununu çözdük. Fakat 30 km.lik bir yol ağımızda doğalgazın getirdiği bir tahribat vardı. Hem tahribatı ortadan kaldırmak hem kilitli parke ile tamiratını yapmak hem de bir takım geniş yol ağında çöküp toprak olan kısımlar vardı,onları gözden geçirmek için ihale yaptık” dedi.
900 bin TL’lik ihale ile 2 ay içerisinde yol çalışmasının tamamlanacağını belirten Vali Can, “İnşallah ve daha sağlıklı bir ulaşım imkanı sağlanacak OSB içerisinde. OSB’ye girildiğinde istiyoruz ki her yer pırıl pırıl olsun. OSB hak ettiği itibarı kazanmış olacak inşallah. 2014 yılında biz ve başkanımız göreve geldikten sonra OSB’de bin 400 olan çalışan sayısı şimdi 4 binlere ulaştı. Bu rakam OSB’mizin gelişeceğini ve bölgesindeki diğer OSB’lerle kıyaslandığında gelişmesi için önünde hiçbir engel olmadığını gösteriyor. Bizim sloganımız OSB’ye gelecek yatırımcının önündeki bürokrasi engelini sıfıra indirmek. Sayın Başbakanımız ’Yatırım yapacak müteşebbislerimizin önüne mavi halı sereceğiz’ diyor. Biz de o mavi halıyı üç dört katı serdiğimizi ifade ediyoruz. Önemli olan iyi bir çevre, iyi bir al beni. İçeri girdiğinizde burası gayet bakımlı görünmeli. ’Buranın sokağı, tretuarları, kaldırımları bakımlı ise demek ki burada hizmet var’ diyebileceğimiz şekilde OSB hazırlamaya çalışıyoruz. İnşallah bunu birlikte gerçekleştireceğiz" diye konuştu.
Önümüzdeki dönem için hükümetin yapacağı bir takım teşvik tedbirleri ile yeni yatırımlar Tokat’a geleceğini ifade eden Vali Can, açıklamalarına şöyle devam etti: "Ankara’da milletvetvekillerimiz, burada biz yerel yöneticilerin gayretleri birleştiği zaman Tokat’ta önümüzde engel kalmayacaktır. OSB’ler bir ilin gelişmesi için önemli. Bizim OSB’mizde bu bakımdan önemli OSB durumuna gelmiştir. Türkiye’de söz sahibi olan, ilk beşe giren, ihracat bakımından ilk 5 yüze giren firmalardan, bizim OSB’mizde üretim yapan firmalar vardır. Bu da bizim OSB’mizin Türkiye’deki tanınırlığına, itibarına önem katmıştır. Bizim amacımız onlara hizmetkar olmak.”
Vali Can, Başkan Eroğlu ve beraberindekiler daha sonra OSB’de hizmet veren bir tekstil firmasını ziyaret etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35