Erbaa’da içme suyu şehir şebekesi güçlendiriliyor

Erbaa Belediyesi içme suyu şebekesinin güçlendirilmesi amacıyla 4 ayrı noktada sondaj çalışması başlattı.Erbaa’da içme suyu şebekesine daha fazla su sağlanması amacıyla Fatih Sultan Mehmet Mahallesi ile Ahmet Yesevi mahallelerinde içme...

Erbaa’da içme suyu şehir şebekesi güçlendiriliyor

Erbaa Belediyesi içme suyu şebekesinin güçlendirilmesi amacıyla 4 ayrı noktada sondaj çalışması başlattı.

Erbaa’da içme suyu şebekesine daha fazla su sağlanması amacıyla Fatih Sultan Mehmet Mahallesi ile Ahmet Yesevi mahallelerinde içme suyu şebekesinin güçlendirilmesi için sondaj çalışması başlatıldı. Yeni Mahalle ve Cumhuriyet Mahallesi’nde de önümüzdeki günlerde sondaj çalışmaları yapılarak 4 ayrı su kuyusundan şehir şebekesine su verileceği belirtildi.

Sondaj çalışmalarından bir tanesinin Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’ndeki Erbaa Belediyesi İtfaiyesi’nin yanına başlatıldığını itfaiyenin şehir şebekesi yerine kendi su kaynağını kullanması için bu şekilde bir çalışma yürütüldüğünü belirten Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım,"Şehir şebekemize daha fazla su akışı sağlamak amacıyla 4 yeni noktada etüt çalışması yaptırmıştık. Bu çalışmaların ardından ihale süreci tamamlanarak sondaj çalışmalarımız başlamış oldu. Şuanda iki ayrı noktada ilk sondaj kuyularımız açılıyor. Önümüzdeki günlerde Cumhuriyet Mahallesi ile Yeni Mahallede sondaj çalışmalarımız başlayacak. Yeni mahallemizin Dereçiftlik mezrasında vatandaşlarımız kot farkı sebebiyle problem yaşıyordu. Bu problemi de yeni açacağımız sondaj kuyusu ile gidermiş olacağız. Bir yandan şehrimizin altyapısını yenilerken yeni kaynaklarla şehir şebekemizi güçlendirme gayretindeyiz." diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35