Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyelerine okula hazırlık testi yapıldı

Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, okula başlama yaşına gelen üyelerine yönelik okul olgunluğu testi gerçekleştirdi. Testte çocukların bilişsel yetenekleri, algılama becerileri ve öğrendiklerini uygulama yetileri değerlendirildi.Çalışma,...

Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyelerine okula hazırlık testi yapıldı

Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, okula başlama yaşına gelen üyelerine yönelik okul olgunluğu testi gerçekleştirdi. Testte çocukların bilişsel yetenekleri, algılama becerileri ve öğrendiklerini uygulama yetileri değerlendirildi.

Çalışma, Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi’nde Psikolog Müge Başol Fırat gözetiminde gerçekleştirildi. Testlerde okula yeni başlayacak olan çocuklara altı farklı test uygulandı. 100 maddeden oluşan testler, görsel algı, sayı bilgisi, kelime bilgisi, cümle kavrama, benzerlikleri tanıma gibi alt başlıklarda yapıldı.

Çalışma, teste katılan her çocuk için bire bir olarak uygulandı. Testlerle çocukların bilişsel becerileri, matematik gibi soyut kavramları zihninde canlandırabilme anlamına gelen çoklu zekaları, algılama yetileri gibi özellikler değerlendirildi.

Testler 20 çocuğa uygulandı

Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyesi olup Eylül ayında ilkokula başlayacak çocuklara uygulanan testte, çocukların verilen yönergeleri anlama ve takip edebilme, uygulama becerilerinin seviyesi ölçüldü. Çocukların birinci sınıfta karşılaşacakları talimatları anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak özellikleri ve başarı düzeyleri ortaya çıkarılmaya çalışıldı.

İki hafta süren testler sonucunda 20 çocuk testten geçirildi. Testlerin şu an için sona erdiği ancak talep olması durumunda tekrarlanabileceği ifade edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35