Bilecik Belediyesinden ücretsiz ’beslenme program’ hizmeti

Bilecik Belediyesi tarafından kente kazandırılan Bilecik Belediyesi Spor Merkezi’nde vatandaşlar sportif aktiviteleri yanı sıra ücretsiz beslenme programı hizmeti ve beslenme eğitimi seminerleri de almaya başladı.Bilecik Belediyesi tarafından...

Bilecik Belediyesinden ücretsiz ’beslenme program’ hizmeti
Bilecik Belediyesi tarafından kente kazandırılan Bilecik Belediyesi Spor Merkezi’nde vatandaşlar sportif aktiviteleri yanı sıra ücretsiz beslenme programı hizmeti ve beslenme eğitimi seminerleri de almaya başladı.
Bilecik Belediyesi tarafından Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki Spor Merkezi’nde bayan mahalle sakinleri, vakitlerini güzel ve verimli geçirmeye devam ederken, bayanlara başta fiziki olmak üzere sosyal ve kültürel alandaki birçok hizmet ile buluşturan Bilecik Belediyesi, Spor Merkezi’nde bayan mahalle sakinlerimiz, verimli zaman geçirmenin yanı sıra sağlıklı bir yaşam için gerekli bilgileri almaya devam ediyor.
Bilecik Belediyesi Spor Merkezi Diyetisyeni Hacer Kayaalp, spor merkezindeki son derece güzel çalışmaları icra ettiklerini belirtti. Obetize ile mücadelede yerel yönetilerin rolü çok büyük olduğunu anlatan Karaalp “Bilecik Belediyesi de bu anlamda çok önemli çalışmalar sergilemektedir. Kasım ayından bu yana spor merkezinde sportif faaliyetlere katılan hanımefendilere hizmet vermeye devam ediyoruz. Ben bu anlamda öncelikle Belediye Başkanımız sayın Selim Yağcı’ya, bizlere bu anlamda iyi imkanlar sunduğu için teşekkür ediyorum. Spor merkezimize gelen hanımefendilere sağlıklı bir yaşam için spor yapmaları konusunda yardımcı olduğumuz gibi sporla birlikte sağlıklı beslenmenin püf noktaları hakkında bilgiler veriyoruz. Spor merkezinden hizmet alan vatandaşlarımızdan isteyenlerin kan tahlillerini getirmelerini istiyoruz. Daha sonra bizler de bu sonuçlara bakarak, en uygun beslenme programını hazırlıyoruz. Yani sağlıklı bir yaşama teşvik ediyoruz. Böylelikle spor ve sağlıklı beslenmeyi birleştirerek, daha güzel bir sonucun çıkması noktasında gayret gösteriyoruz. Spor merkezimizde yaklaşık 300 hanımefendi hizmet alıyor. Spor ve beslenme programının yanında isteyen belirli dönemlerde beslenme eğitim seminerleri de düzenliyoruz. Bu eğitim seminerlerimiz bütün vatandaşlarımıza verilebiliyor. Bu anlamda hizmet almak isteyen bütün hanımefendileri bekliyoruz. Katılımcılar, Bilecik Belediyesinin sunmuş olduğu bu hizmetten oldukça memnuniyet duyuyorlar ve yoğun ilgi gösteriyorlar. Faaliyetleri kapsamında spor merkezindeki üyelere, vücut yağ analizi baskülü ile vücut sağlığı ile ilgili yağ, su ve kas değerlerini de inceleyerek, üyelere bu konuda bilgi veriyoruz" dedi.
Spor Merkezi Diyetisyeni Hacer Kayaalp son olarak, spor merkezinde beslenme programından yararlanan mahalle sakinleri de verilen hizmetten duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35