AGÜ Spor, Euro Cup’taki ilk sınavına hazırlanıyor

EuroCup’ta 3 kez final oynayan Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü (AGÜ Spor) Antrenörü Ayhan Avcı, “Takviye olmaz ise bu kadronun EuroCup’ta en sona kadar gidebileceği biraz zor olarak görünüyor” dedi.Bilyoner.com Kadınlar...

AGÜ Spor, Euro Cup’taki ilk sınavına hazırlanıyor

EuroCup’ta 3 kez final oynayan Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü (AGÜ Spor) Antrenörü Ayhan Avcı, “Takviye olmaz ise bu kadronun EuroCup’ta en sona kadar gidebileceği biraz zor olarak görünüyor” dedi.

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’ne farklı Bornova Beckerspor galibiyetiyle başlayan AGÜ Spor, EuroCup’ta İstanbul Üniversitesi ile oynayacakları maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Antrenör Ayhan Avcı yönetiminde Kadir Has Spor Kompleksi’nde hazırlıklarını sürdüren sporcular, EuroCup’a iyi bir başlangıç yapmak istiyor.

Geçtiğimiz yıllarda 3 kez Avrupa’da final oynayan AGÜ Spor’da Antrenör Ayhan Avcı ise bu sezon kısıtlı imkanlarla kadro oluşturduklarını, rakiplerin kadro kalitesine bakıldığında ilk olarak hedeflerinin çeyrek final oynamak olduğunu vurguladı. Çok iyi hazırlandıklarına dikkat çeken Avcı, “Avrupa’da çeyrek final seviyesine geleceğimizi düşünüyorum. Ondan sonrası için mutlaka takviye olması gerektiğini düşünüyorum. Takviye olmaz ise bu kadronun EuroCup’ta en sona kadar gidebileceği biraz zor olarak görünüyor. Diğer takımların kadro kalitesine baktığımızda zor. Çok zor bir lig bizi bekliyor. Biz de alıştık, 3 tane final oynadık. Gönül ister tabii ki daha güçlü bir kadroyla yer almak ama bu seneki şartlar biraz daha değişik. Maddi olarak aynı güçte değiliz, özellikle geçen seneye göre çok ciddi bir fark var bütçemizde. Daha makul bir kadro yaptık. Ama bu şehir, takım, kültür başarıya alışmış bir kültür. Ne olursa olsun oralara geldiğimizde daha ciddileşerek iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum ama kapasitemiz ölçüsünde olacağını düşünüyorum. Mutlaka takviye olacaktır ama Ocak ayından sonra daha reel olacağını düşünüyorum. Ocak’a kadar da gurubumuzda ilk 2’ye girip çıkmamız lazım. Bunu da iyi skorlarla çıkabilmemiz lazım. Bu çok kolay değil bu sene, değerli takımlar var. Göreceğiz hep beraber ama ben takımıma güveniyorum. İyi çalıştıklarını düşünüyorum. Bu sene çok emek verdik, 2-3 ay çok ciddi çalışıyoruz. Türk oyunculardan alabileceğimiz verimin çoğunu alıyoruz. Yüzde 100 hazır değiliz ama çok az işimiz kaldı. 2 haftaya kadar tam anlamıyla hazır olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

AGÜ Spor, 12 Ekim Perşembe günü saat 18.00’da deplasmanda bir diğer Türk temsilcisi İstanbul Üniversitesi ile oynayacak. AGÜ Spor, E Grubu’nda ayrıca Polonya ekipleri Sleza Wroclaw ve Basket 90 Gdynia ile mücadele edecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35