Sivas İl Özel İdaresi’nden hayvancılığa destek

Sivas İl Özel İdaresi tarafından merkeze bağlı Başsöğüt köyünde güneş enerjisi kullanılarak terfili hayvan içme suyu temini projesi uygulandı.İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan proje kapsamında...

Sivas İl Özel İdaresi’nden hayvancılığa destek
Sivas İl Özel İdaresi tarafından merkeze bağlı Başsöğüt köyünde güneş enerjisi kullanılarak terfili hayvan içme suyu temini projesi uygulandı.
İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan proje kapsamında Meraküm mevkiinde bulunan Başsöğüt, Yazıbaşı ve Çelebiler köyü meralarındaki büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar artık bölgeye kurulan sulaklar sayesinde su temininin de sorun yaşamayacak.
Hayvan içme suyu teminini kolaylaştırmak için köylere sıvat dağıtımı gerçekleştiren Sivas İl Özel İdaresi, ’Altın Bayraklı Mera’ olarak ödüllendirilen Meraküm mevkiinde hayvanların su ihtiyacının karşılanması için Başsöğüt Köyü Akpınar kaynaklarından hayvan içme suyu deposu oluşturdu. Kaynak sularının depoya ulaşmasının ardından bin 100 adet büyükbaş hayvan, 700 adet ise küçükbaş hayvan projeden faydalanmaya başladı.
Başsöğüt köyü muhtarı Turan Ertemiz, "Hayvanlarımız su ihtiyacını karşılamak için 7 kilometre yürümek zorunda kalıyordu. Artık yeni oluşturulan sulaklar sayesinde hayvanlarımız yakın bölgeye kurulan sulaklardan su ihtiyacını karşılıyor. Biz bu projenin çok faydasını gördük. Burada tarımla uğraşan çok sayıda çiftçimiz var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35