banner43

Siirt’te 160 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

Siirt’te kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 220 köy yolunun 60’ı açıldı. İl Özel İdaresi Müdürlüğü, yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.Siirt’te iki gündür etkili olan yoğun kar yağışı kırsal kesimi esaret...

Siirt’te 160 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı
Siirt’te kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 220 köy yolunun 60’ı açıldı. İl Özel İdaresi Müdürlüğü, yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Siirt’te iki gündür etkili olan yoğun kar yağışı kırsal kesimi esaret altına aldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Güldoğan, düne kadar kapalı olan 220 köy yolunun 60’ını açtıklarını belirterek, Siirt-Pervari ve Şirvan-Cevizlik karayolunun kapalı olması nedeniyle bazı köylere ulaşım sağlanamadığını aktardı. Güldoğan, "Özel İdare Müdürlüğü’müze ait araçlar tüm ilçelerde çalışmalarını sürdürüyor. Halen Eruh, Pervari, Şirvan, Baykan, Kurtalan ve Tillo ilçe köylerinin büyük kısmı ulaşıma kapalı. Çünkü dün geceye kadar yoğun bir kar yağışı vardı. Kar yağışının durması akabinde tüm köy yolları birkaç gün içinde açılacak" dedi.
Öte yandan kentte, çok sayıda öğrenci, bugün yapılan Açıköğretim Lisesi sınavına yolların kapalı olması yüzünden giremedi. Öğrenciler, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35