Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Eruh’ta şal-şapik atölyesini gezdi

SİİRT VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU, ERUH İLÇESİNDE, KAYMAKAMLIK VE HALK EĞİTİM MERKEZİ BÜNYESİNDE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN YÖRESEL ŞAL-ŞAPİK DOKUMA ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİ.

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Eruh’ta şal-şapik atölyesini gezdi

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Eruh ilçesinde, kaymakamlık ve Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren yöresel şal-şapik dokuma atölyesini ziyaret etti.

İlçe Kaymakamı Ali Erdoğan’dan atölye çalışmaları ile ilgili bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu, atölyeyi gezerek, burada üretilen ürünleri inceledi. Atölye çalışanlarıyla da sohbet ederek şal-şapik kumaşı hakkında detaylı bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu, “Mezopotamya’da dokunan ilk tarihi kumaşlardan bir olan şal-şapik kumaşı ilimizin, çok önemli bir kültürel mirasıdır. El emeği ve büyük bir ustalık ve maharetle üretilen kumaşın gelecek nesillere aktarılması ve yaşatılması için her türlü desteği veriyoruz, destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

Atölye çalışanlarını kutlayan Vali Hacıbektaşoğlu, atölyede istihdamı daha da artıracak projelere her türlü desteğin verileceğini sözlerine ekledi.

Şal-şapik dokuma atölyesinde incelemelerini tamamlayan Vali Hacıbektaşoğlu, daha sonra Eruh Bayırözü askeri üs bölgelerinde kahraman Mehmetçiklerle bir araya geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35