Şanlıurfa’da su arıtma tesisi çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, su arıtma tesisleri çalışmalarını planlı bir şekilde sürdürüyor.Büyükşehir Belediyesi, gerek içme suyu gerek kanalizasyon gerek ise yağmur suyu hatları ile kentte yaşayan...

Şanlıurfa’da su arıtma tesisi çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, su arıtma tesisleri çalışmalarını planlı bir şekilde sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, gerek içme suyu gerek kanalizasyon gerek ise yağmur suyu hatları ile kentte yaşayan vatandaşların yaşam kalitesi yükselmeyi hedefliyor.

Uluslararası geçerliliği olan laboratuvar

Geçtiğimiz aylarda merkez içme suyu arıtma tesislerindeki laboratuvarlarında bir başarıya daha imza atan ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı Su ve Kalite Kontrol Laboratuvarına TURKAK 17025 Akreditasyon Belgesi verilmişti. Bu sayede su ve atık su konusunda yapılan analizler ulusal ve uluslararası yapılan tüm çalışmalarda güvenirliği ve izlenebilir sonuç olarak kabul görülecektir.

ŞUSKİ’ye İso 9001 kalite belgesi

Kaliteli, sağlıklı ve temiz içme suyu ile sağladığı hizmetlerin karşılığını alan ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, 2015 yılında almış olunan TSE İSO EN 9001 kalite yönetim sistem belgesinin her yıl denetimi yapılarak devamlılığı sağlanmaktadır.

ŞUSKİ, enerji verimliliği ödülü aldı

Geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul Haliç kongre merkezinde gerçekleştirilen ve 22 ülkeden temsilcilerin katıldığı Uluslararası İstanbul Su Kongresi Fuarı’nda (İSTSU) Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu arıtma tesisine kurduğu GES (Güneş Enerjisi Sistemi) sistemi sayesinde Enerji verimliliği ile ilgili yaptığı çalışma ve projeler kapsamında ekonomi ödülüne layık görülmüştü.

İçme suyu şebekelerine klorlama cihazları monte ediliyor

Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlara daha sağlıklı içme suyu temini için Şanlıurfa il genelinde bulunan su depolarına otomatik klorlama cihazları monte ediyor. Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların daha sağlıklı su içebilmesi ve günümüz teknolojisinin ulaştığı son noktanın köylere de yansıtılması açısından köylerin içme suyu depolarına otomatik klorlama cihazları takıyor. ŞUSKİ, Şanlıurfa’nın içme suyu arıtma tesisi ile beslenen merkez ilçelerinin dışında kalan ilçelerinde yüzlerce farklı noktada ve bu ilçelere bağlı kırsal mahallelerde tam otomatik klorlama makineleriyle klorlama yapıyor. ŞUSKİ teknik personelleri tarafından otomatik klorlama cihazı takılan depoların her birine ayrı ayrı klor sevkiyatı yapılırken, klor cihazlarının da bakım ve onarımı gerçekleştiriliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35