Büyükşehir gençlik meclisi üye seçimleri yapacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üye seçimleri, Cumartesi günü yapılacak.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa genelinde tüm gençlere yönelik aktif faaliyetler düzenleyecek olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi...

Büyükşehir gençlik meclisi üye seçimleri yapacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üye seçimleri, Cumartesi günü yapılacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa genelinde tüm gençlere yönelik aktif faaliyetler düzenleyecek olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi için üye seçimleri 16 Temmuz 2017 Cumartesi günü yapılacak. 16-26 yaş aralığı gençlerin mülakata alınacağı seçimler, Şair Nabi Kültür Merkezinde saat 10.00 ile 13.00 arasında düzenlenecek. Mülakata katılmak isteyen gençlerin belirlenen tarih ve saatler arasında CV’leri ile birlikte Şair Nabi Kültür Merkezinde olmaları gerekecek.

Büyükşehir belediyesi gençlik meclisi

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, gençliğin sorunlarını araştırarak yardımlaşmayı, dayanışmayı, karşılıklı sevgi ve saygıyı kuvvetlendirmek bu amaçla özellikle eğitim öğrenim gören gençlerin sorunlarına çözüm aramak ve yardımcı olmak, Şanlıurfa il sınırları içinde geziler ve etkinlikler tertip ederek gençlerin sorunlarını dinleyerek çözüm aramak, komisyonların onayı alınarak, etütler yapmak, broşür,bülten, dergi, gazete yayınlayarak bu konuda kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçlıyor. Meclis öte yandan üniversite öğrencileriyle yakın temas halinde bulunacak ve öğrencilerin kurduğu okul kulüpleriyle ortak çalışmalar yapacak. Meclis içi gelişimi ve eğitimi sağlamak açısından faaliyetler de gerçekleştirecek olan meclis, gençlere yönelik diğer kuruluşlarla da ortak çalışmalar yürütecek. Gençliğin ihtiyaçlarını ve beklentilerini saptamak, iş birliği içinde özverili ve çözüm odaklı çalışmalar yapıp eğitim, sanat, spor, hizmet ve sosyal yardımlaşma gibi birçok alanda projeler üretecek olan Meclis, destekleyici politikalar geliştirerek bunları hayata geçirecek.

Üye seçimi yapılacak olan Gençlik Meclisinin başkanlığını ise göreve atanan Faruk Evran yapacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35