Afrikalı büyükelçilere Şanlıurfa tanıtıldı

24 Afrika ülkesinin büyükelçi, büyükelçi yardımcısı, müsteşar ve maslahatgüzarlarından oluşan heyet Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Dışişleri Bakanlığı’nın koordinesinde Şanlıurfa’da...

Afrikalı büyükelçilere Şanlıurfa tanıtıldı

24 Afrika ülkesinin büyükelçi, büyükelçi yardımcısı, müsteşar ve maslahatgüzarlarından oluşan heyet Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Dışişleri Bakanlığı’nın koordinesinde Şanlıurfa’da bir dizi ziyaretler gerçekleştiren 24 Afrika ülkesinin büyükelçilik heyetini ağırladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi tarafından karşılanan heyete Şanlıurfa tarihi ve sosyolojik durumu hakkında bilgi verildi.

Dışişleri Bakanlığı Afrika Genel Müdürü Ahmet Rıza Demirer’in eşlik ettiği heyete meclis salonunda seslenen Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa bilinen en eski yerleşim yeridir. Şehrimiz birçok değere sahip ve bizler de bu değerlerimizi genç kuşaklara ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Kardeşliğin ve hoşgörünün şehri Şanlıurfa’da büyükelçilik heyetlerimizi ağırladığımız için mutluyuz” diye konuştu.

Ardından heyet adına bir konuşma yapan Libya Büyükelçisi Abdurrazak Mukhtar Abdulkader de kendilerini ağırladığı için Başkan Çiftçi’ye teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35