Havza OSB’ye dev fırın

HAVZA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİN’DE (OSB) KURULACAK OLAN GAZ BETON FABRİKASI İÇİN ÇİN’DE ÜRETİLEN DEV FIRIN ÜNİTESİ TIRLA GETİRİLDİ. HAVZA BELEDİYE BAŞKANI SEBAHATTİN ÖZDEMİR, "ÜRETİME VE İSTİHDAMA İHTİYACIMIZ OLDUĞU BU DÖNEMDE YATIRIMLARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDEN FİRMA SAHİBİ KARDEŞLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM" DEDİ.

Havza OSB’ye dev fırın

Havza Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kurulacak olan gaz beton fabrikası için Çin’de üretilen dev fırın ünitesi tırla ilçeye getirildi. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, "Üretime ve istihdama ihtiyacımız olduğu bu dönemde yatırımlarına ara vermeden devam eden firma sahibi kardeşlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Havza’da bir firma tarafından kurulan gaz beton fabrikası için Çin’de üretilen 40 metre uzunluğundaki ve yaklaşık 80 ton ağırlığındaki fırın üniteleri ve diğer fabrika ekipmanlarını taşıyan tırlar İskenderun Limanı’ndan çıktıktan 5 gün sonra Havza’ya ulaştı.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir taşıma ve geçiş işlemlerini yerinde takip ederek ilgililerden bilgiler aldılar. Firma yetkili İbrahim Çelebi, Havza OSB’de fabrikaları tamamlandığında 100’e yakın istihdam sağlayacağını ve OSB’ye ulaşan fırın ünitesi ve diğer parçaların montajı ile kısa sürede imalata geçmeyi hedeflediklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35