Bafra Ovası ’damla sulama’ yöntemine geçti

BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ: “İKİZTEPE VE KALAYCILI MAHALLELERİMİZDE İLK DEFA DAMLA SULAMA YÖNTEMİYLE ÜRETİM YAPILAN VE %80 ORANINDA SU TASARRUFU SAĞLANAN ÇELTİK TARLALARINDA ÜRETİCİLERDEN BİLGİ ALDIK. KARABURÇ VE TÜRBE MAHALLELERİMİZDE KAPYA BİBER VE PATLICAN HASADI YAPAN ÜRETİCİLERİMİZİ DE ZİYARET EDEREK BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLEDİK. OVAMIZ EKONOMİSİNDE OLDUKÇA ÖNEMLİ YER TUTAN ÇELTİK ÜRETİMİNDE, DAMLA SULAMA TEKNİĞİNİN BAFRA’MIZDA İLK KEZ UYGULANMASINA RAĞMEN ELDE EDİLEN BAŞARI BİZLER İÇİN MUTLULUK VERİCİ. BAFRA OVASI DAMLA SULAMADA KENDİNİ KANITLAMIŞTIR”

Bafra Ovası ’damla sulama’ yöntemine geçti

Samsun’un Bafra Ovası’nda bu yıl ilk defa uygulanan damla sulama yöntemiyle üretimi yapılan çeltik, sağladığı su tasarrufu ile dikkat çekiyor.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, AK Parti Samsun Milletvekili Av.Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ilçede damla sulama tekniği ile üretimi yapılan çeltik tarlalarında incelemelerde bulundular. İkiztepe ve Kalaycılı Mahallelerinde ilk defa damla sulama yöntemiyle üretim yapılan ve yüzde 80 oranında su tasarrufu sağlanan çeltik tarlalarında üreticilerden bilgi alınarak istişarelerde bulunuldu. Tarla ziyaretleri Karaburç ve Türbe Mahallelerinde kapya biber ve patlıcan hasadı yapan üreticilerle hasat esnasında devam etti.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “İkiztepe ve Kalaycılı Mahallelerimizde ilk defa damla sulama yöntemiyle üretim yapılan ve yüzde 80 oranında su tasarrufu sağlanan çeltik tarlalarında üreticilerden bilgi aldık. Karaburç ve Türbe Mahallelerimizde kapya biber ve patlıcan hasadı yapan üreticilerimizi de ziyaret ederek bereketli kazançlar diledik. Ovamız ekonomisinde oldukça önemli yer tutan çeltik üretiminde, damla sulama tekniğinin Bafra’mızda ilk kez uygulanmasına rağmen elde edilen başarı bizler için mutluluk verici. Bafra Ovası damla sulamada kendini kanıtlamıştır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35