“Yeni Doğanlar Yeni Başlangıçlar” sempozyumu

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen “Yeni Doğanlar Yeni Başlangıçlar” sempozyumunda anneler ve sağlık çalışanları bilgilendirildi.Yeni doğan döneminin ele alındığı “Yeni Doğanlar Yeni Başlangıçlar”...

“Yeni Doğanlar Yeni Başlangıçlar” sempozyumu

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen “Yeni Doğanlar Yeni Başlangıçlar” sempozyumunda anneler ve sağlık çalışanları bilgilendirildi.

Yeni doğan döneminin ele alındığı “Yeni Doğanlar Yeni Başlangıçlar” sempozyumu Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi konferans salonunda gerçekleşti. Sempozyumun açılışında konuşan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Alaiddin Domaç, “Hastanemizde ilk defa böyle bir sempozyum düzenliyoruz. Buraya katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım sizler için de güzel geçer ve bilgilendirici olur” dedi.

Daha sonra söz alan ve sempozyum hakkında bilgi veren Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç, “Yeni doğanlar ve yeni başlangıçlar konusu çok önemli. Her canlı özellikle de insanoğlunun doğumu, doğum süreci ve büyüme sürecindeki bir takım özellikler, farklılıklar burada tartışılacak. Yeni doğan dönemi doğumdan sonraki ilk 28 günü kapsıyor. Bebeğin sağlıklı doğması için bütün şartların yerine getirilmiş olması gerekiyor. Bebeği etkileyen genetik faktörler, doğumdan sonra veya doğum sırasında enfeksiyon hastalıklarına sebep olabilir. Bunların hepsi, çevresel faktörler, beslenme ve ilgi çok önemlidir. Bu sempozyumun herkes açısından olumlu geçmesini diliyorum” diye konuştu.

Sempozyum, açılış konuşmalarının ardından hocaların katıldığı 2 oturum şeklinde devam etti. 1. oturumda Prof. Dr. Sırrı Kılıç, Prof. Dr. Canan Aygün, Neonatoloji Uzmanı Onur Bağcı ve Göz Hastalıkları Uzmanı Emrullah Beyazyıldız, kendi alanları hakkında bilgilendirici sunum gerçekleştirdiler.

Sempozyumun 2. oturumunda ise Uzm. Dr. Alaiddin Domaç, Kardiyoloji Uzmanı Mehmet Küçük ve Hemşire Nigar Aydın’ın sunumlarıyla devam etti. Oturumların sunumları bittikten sonra sempozyuma katılan konuşmacılara plaket takdim edildi.

Programa ayrıca Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Güney, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Özkan, Gazi Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mahmut Ulubay ve çok sayıda davetli katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35