banner43

Kışın en güzel meyvesi: Mandalina

Tadının güzel olması nedeniyle turunçgiller ailesinde kışın en çok tüketilen ve en çok tercih edilen mandalina yapraklarını dökmeden yetişmesi ile bilinir. Sonbahar ve kış aylarının en tatlı meyvesi mandalina

Kışın en güzel meyvesi: Mandalina

Tadının güzel olması nedeniyle turunçgiller ailesinde kışın en çok  tüketilen ve en çok tercih edilen mandalina yapraklarını dökmeden yetişmesi ile bilinir. Sonbahar ve kış aylarının en tatlı meyvesi mandalina, C ve E vitamini açısından oldukça zengindir. Bunun yanı sıra sodyum, potasyum, fosfor zengini karbonhidrat ve protein kaynağı olarak da gösterilebilir. Mandalina pek çok lezzette özellikle tatlılarda, dondurmalarda ve şekerlerde kullanılılır. Ayrıca  kozmetik ve bakım ürünleri gibi pek çok alanda da kullanılabilmektedir.

"Kışın en güzel yanı ne biliyor musun mandalina yiyebilmek"

Mandalinanın özellikle kış aylarında soğuk algınlığının sebep olduğu bakteriyel ve salgın hastalıklara karşı bağışıklık sistemine destek olur. Vücudumuzun direncini artırır, kolesterol dengesini sağlar, uzun süreli tokluk hisi verir bunlarla beraber sindirim sistemini hareketlendirir ve cilt sağlığına iyi gelir.
Ancak aşırı tüketildiğinde ishale yol açabileceği gibi, çocuklarda deri kızarıklıkları ve kaşınmalara da sebep olabilir. Anne adaylarının da mandalinayı mutlaka doktorlarına danışarak tüketmesi tavsiye edilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35