Türk Eğitim-Sen genel kurul yaptı

Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Niğde Belediyesi Sosyal tesislerinde yapılan Genel kurula MHP İl Ali Güngör, Merkez İlçe Başkanı Emin Alper Öztürk ve çok sayıda delege katıldı.Türk Eğitim-Sen Niğde...

Türk Eğitim-Sen genel kurul yaptı

Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Niğde Belediyesi Sosyal tesislerinde yapılan Genel kurula MHP İl Ali Güngör, Merkez İlçe Başkanı Emin Alper Öztürk ve çok sayıda delege katıldı.

Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi Başkanı İhsan Uğraş, seçimli genel kurulda aday çıkmazken İhsan Uğraş, tekrar başkan seçildi.

Genel kurulda konuşan Uğraş, ‘’Bizim fıtratımız adaleti, sevgiyi, iyiyi, güzeli, doğruyu, samimiyeti, hoş görüyü, yardımlaşmayı ve dayanışmayı ön görür. Üyelerinden aldığı güçle sendikamız haksızlıklara ve yanlışlıklara daima karşı çıkmıştır ve bundan sonra da çıkacaktır ’’dedi.

Sendikacılık anlayışlarının birleştirici ve bütünleyici olduğunu ifade eden Uğraş konuşmasının devamında şunları söyledi: ‘‘İnsan onuruna yaraşır ve eşit işe eşit ücret için, toplumda tekrar saygınlığımızı kazanmak için, itilip horlanmaktan, sürgün ve kıyımdan, enflasyona ezilmekten kurtulmak için, haksız hukuksuz ve keyfi kararları önlemek için mücadele ediyoruz. Bizim sendikacılık anlayışımız birleştirici ve bütünleştiricidir. İnsanları fikrine, zikrine, dünya görüşüne ve siyasi tercihlerine göre katagorize etmeyi reddeden bir anlayıştır. Ama bunun yanında olmazsa olmazları olan, kırmızı çizgileri bulunan bir sendikacılıktır. Devletimizin milletimizle bölünmez bütünlüğü kırmızı çizgimizdir. Ana dilimiz Türkçemiz, olmazsa olmazımızdır. Hakkın, hukukun üstünlüğü, adaletin tesis edilmesi, mücadele azmimizin temel kaynağıdır. Türk Eğitim-Sen öğretmen, memur, hizmetli, şoför, teknisyen dâhil her kademe ve görevdeki eğitim camiasını kucaklar. Eğitimin ve ülkenin bugünkü sorunlar yumağına bir düğüm olmayı değil, sorunları çözen, çözümler getiren, sorunun değil çözümün paydaşı bir kurum olmayı hedefler. Bizim yolumuz hakkın, hakikatin, adaletin, vatan sevdası ile coşmanın ve bu yolda koşmanın yoludur.’’
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35