Turan: “FETÖ Türkiye’ye sokulan bir Truva atı”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, FETÖ’yü Truva atına benzetti.Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, "Türkiye...

Turan: “FETÖ Türkiye’ye sokulan bir Truva atı”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, FETÖ’yü Truva atına benzetti.
Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, "Türkiye çok farklı süreçlerden geçiyor. 15 Temmuz gecesi hepimizin ibret ile izlediği bir darbe oldu. Ama geri dönüp baktığımızda şehitlerimize Allah rahmet etsin demekle beraber, çok büyük bir gurur tablosu yaşadık. Dünyanın çeşitli yerlerinde, demokrasi tabularını yıkmış olduk. Zamanında Çin’de bir adam komünizm devrimine karşı tankın önünde durduğunda, 30-40 sene dünya bunu konuştu, ’aman ne büyük iş, ne büyük kahramanlık’ diye. Çin’deki bir örneğe karşılık, bizde bir günde yüzlercesi oldu. Bir sürü genç, yaşlı, çocuk sokağa çıkıp destan yazdı. Bir günde ortaya çıkan tablo, aslında tüm demokratik rejimlere örnekti. Bu konuda kimin emeği varsa teşekkür ediyorum" dedi.
Bu sürecin atlatılabilmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyleyen Turan, "Siyasi partiler ile beraber bizim sivil toplum kuruluşlarımız da adım attılar. Ki eğer bu ülkede, 15 Temmuz başarılı olsaydı, sadece siyasi bedel değil, ekonomik bedel de ödeyecektik. Sadece siyasiler cezalandırılıp işkence edilmeyecek, ekonomik olarak da çok büyük bir kriz yaşanacaktı. Çanakkale’nin meşhur simgelerinden biri de Truva’dır biliyorsunuz. Aynen Truva atı mantığı ile uluslararası güçlerin Türkiye’nin içine soktuğu FETÖ’nün bu ülkeye bir bedeli oldu. Biz de bu Truva atını atmak görevine sahibiz. O yüzden birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için mantığı ile bu adımları atacağız. Göreceksiniz ki attığımız adımlarla Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceğiz. Geçmiş dönemde bir anayasa kitapçığı fırlatıldı diye çıkan ekonomik krizler, bugün çok büyük bir darbe olmasına rağmen, bir günde 200’e yakın şehit vermemize rağmen olağanüstü bir ekonomik sıkıntı yaşanmadı" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35