Karacan, Yozgat’ta STK’ların sorunlarını dinledi

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Yozgat’ta bulunan sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.Partisinin Yozgat İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen...

Karacan, Yozgat’ta STK’ların sorunlarını dinledi

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Yozgat’ta bulunan sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Partisinin Yozgat İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen "Sivil Toplum Buluşmaları" toplantısına katılan Karacan’a Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti İl Başkanı Celal Köse, AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı ve il genelindeki STK temsilcileri eşlik etti. Sivil toplum kuruluşlarını çok yakından tanıdığını belirten Harun Karacan, sivil toplum örgütlerinin demokrasinin temel taşlarından birisi olduğunu vurguladı.

Karacan, "STK’ların temsil ettiği kişilerin haklarının savunulması için nasıl emek ve sarf ettiği ve bunların bir şekilde iktidar partisi ile beraber, omuz omuza çalıştığı müddetçe nasıl faydalı olacağını bilen bir kardeşinizim. STK’ların temsil ettiği kişilerin, temsil etmiş olduğu makamların iktidar partisi ile beraber nasıl hizmet alabileceğini iyi bilen bir kardeşinizim. O zaman şehriniz gelişiyor. Bir şehirde temsil ettiğiniz kurumların işleri ve sorunları çözülüyor. Ülkeye hepimizin bildiği gibi memlekete hizmet etmek için sizlerde bir görevdesiniz. Bizim yapmamız gereken bu süreçte temsil ettiğimiz kurumlar, dernekler, sivil toplum kuruluşları ile hep birlikte çalışma yapmamız gerekiyor. Bunu yaparken birlikten rahmet doğar, ayrılıktan azap doğar düşüncesi ile hep birlikte çalışmalıyız. Bunu Yozgat’ımız için yapmalıyız. Bunu Türkiye için yapmalıyız. Bunu gelecek kuşak için yapmalıyız" dedi.

Yozgat’a farklı bir gözle bakacaklarını da dile getiren Karacan, Yozgat’ın ayrışmadan sorunlarını nasıl çözebileceklerini konuşmak için geldiklerini ifade etti. Karacan, STK temsilcilerinden aldıkları sorun ve sıkıntıları en kısa zamanda çözüme kavuşturacakları sözlerine ekledi. Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

Karacan toplantının ardından ise AK Parti İl Başkanlığı ziyareti gerçekleştirdi daha sonra da Yozgat esnafını gezerek ziyaret etti. Karacan, Yozgat programının ardından karayoluyla Kırşehir’e hareket etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35