Başbakan Yıldırım: “Şehir hastaneleri Avrupa’da yok”

YOZGAT (İHA) – Yozgat Şehir Hastanesi’nin 18 ay gibi kısa sürede tamamlandığını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, bu hastanelerin Avrupa ülkelerinde dahi olmadığını söyledi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘14 yıllık...

Başbakan Yıldırım: “Şehir hastaneleri Avrupa’da yok”

YOZGAT (İHA) – Yozgat Şehir Hastanesi’nin 18 ay gibi kısa sürede tamamlandığını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, bu hastanelerin Avrupa ülkelerinde dahi olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘14 yıllık hayalim’ dediği şehir hastanelerin ilki olan Yozgat Şehir Hastanesi’nin resmi açılışını Başbakan Binali Yıldırım yaptı. Açılış törenine, Başbakan Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, Adalet Bakanı Bozdağ, Sağlık Bakanı Akdağ, eski TBMM Başkanı Çiçek, eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Yozgat milletvekilleri, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

"Sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren ülke Türkiye’dir” diyen Başbakan Binali Yıldırım, “Cumhurbaşkanımızın hayalidir bu şehir hastaneleri. İktidara geldiğimiz ilk günden beri hep bu projeleri hayal etti. İşte Cumhurbaşkanımızın hayali gerçek oldu, burada, Yozgat’ta. İlk biten şehir hastanesi Yozgat ama açılışı üçüncü olarak yapılıyor, çünkü vakit bulamadık, açmak için vaktimiz olup, gelemedik. 1 Ocak’tan beri hastane hizmet veriyor" dedi.

“Avrupa’da yok, kıskan Avrupa”

Yozgat Şehir Hastanesinin 18 ay gibi kısa sürede tamamlandığına dikkati çeken Başbakan Yıldırım, "Allah’a şükür son 15 sene de siz bize güç verdiniz, biz de sizin beklediğiniz hizmetleri yaptık. Avrupa’da yok, Avrupa’da. Avrupa kıskan. Niye hırçınlaşıyorlar? Çünkü Türkiye, dünyanın en büyük eserlerini yapıyor. Dünyanın en büyük havalimanını, en derin, en uzun tünellerini yapıyor, 25 bin kilometre bölünmüş yol yapıyor, şehir hastaneleri yapıyor, milletimizin hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Bu da birilerini rahatsız ediyor. Varsın rahatsız olsunlar, hiç önemi yok. Yeter ki benim milletim, Yozgatlı hemşerilerim rahat etsin. Önemli olan bu" şeklinde konuştu.

Hastanenin güzel bir eser olduğunu ve Yozgat’a çok yakıştığını belirten Yıldırım, emeği geçenlere teşekkür etti. Başbakan Yıldırım, bu eserin gerçekleştirilmesinde Yozgat milletvekilleri Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in büyük katkı ve gayretleri olduğunu dile getirdi.

"Hastane bölgedeki hastalara da şifa dağıtacak"

Başbakan Yıldırım, "Bugün sağlık alanında her yerde, sadece Yozgat’ta değil, Türkiye’nin her köşesinde sağlıkta çok büyük hizmetler yapılıyor. Çünkü biz millete sevdalıyız, biz milletimize aşığız. Millet ne isterse onu yaparız. Milletin istemediğini de elimizin tersiyle çeviririz. Bu hastanemiz inşallah şifa dağıtacak. Bu hastanemiz sadece Yozgat’ın değil, bölgedeki bütün illerin hastalarına şifa dağıtacak. İşte bu hastaneler, bu eserler muasır medeniyetler seviyesine giden yolda birer birer hizmete giren eserlerdir" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Başbakan Yıldırım, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’a plaket verdi. Daha sonra Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler, kurdele keserek Yozgat Şehir Hastanesinin açılışını yaptı. Açılışın ardından Başbakan Yıldırım, Yozgat Şehir Hastanesini gezdi, Sağlık Bakanı Akdağ’dan hastaneye ilişkin bilgi aldı. Hastanenin ardından Başbakan Binali Yıldırım, hava yolu ile miting için Kırıkkale’ye hareket etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35