Başbakan Yardımcısı Akdoğan: DAİŞ ve PYD birer piyon ve paravandır

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Suriye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Beşar el-Caferi'nin, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD ile ilgili açıklamalarına ilişkin, "Bu şer ittifakının DAİŞ'i hedef almadığı, ılımlı muhalefete ve sivillere savaş açtığı çok açık. DAİŞ ve PYD sadece birer piyon ve paravandır" ifadesini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: DAİŞ ve PYD birer piyon ve paravandır

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Suriye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Beşar el-Caferi'nin, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD ile ilgili açıklamalarına ilişkin, "Bu şer ittifakının DAİŞ'i hedef almadığı, ılımlı muhalefete ve sivillere savaş açtığı çok açık. DAİŞ ve PYD sadece birer piyon ve paravandır" ifadesini kullandı.

Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Beşar el-Caferi'nin açıklamalarına ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Akdoğan, "Esed rejiminin BM temsilcisi Caferi, PYD'yi desteklediklerini söyleyerek işbirlikçisi olduklarını itiraf etmiş. Bu şer ittifakının DAİŞ'i hedef almadığı, ılımlı muhalefete ve sivillere savaş açtığı çok açık. DAİŞ ve PYD sadece birer piyon ve paravandır" değerlendirmesini yaptı.

Muhabir: Enes Duran

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35