AK Partili Çalık: "Karşımızda çok kirli bir cephe var"

16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması kapsamında mahalle toplantılarını sürdüren AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, hayırcıları eleştirerek, "Karşımızda çok kirli bir cephe var" dedi.Sosyal...

AK Partili Çalık: "Karşımızda çok kirli bir cephe var"

16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması kapsamında mahalle toplantılarını sürdüren AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, hayırcıları eleştirerek, "Karşımızda çok kirli bir cephe var" dedi.

Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Yeşilyurt ilçesine bağlı Dilek mahallesi sakinleriyle buluşurken, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Yıldıztepe sakinleriyle temasta bulundu.

“Dilek halkının gür sesi sandıklara da yansıyacak”

Dilek Mahalle toplantısında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "16 nisanda sesimizi Ankara duyacak mı? Büyümek için hep birlikte evet diyeceğiz. Milli iradenin sandığa yüksek bir şekilde yansıması lazım seçimlerin hepsi önemlidir ama şuan yaşadığımız seçim, seçimlerin en büyüğüdür, en özelidir. Bizim büyümemizi istemeyen, gelişmemizi istemeyen,özgürlüklerin artmasını istemeyen, ekonomik kalkınmamızı istemeyen bütün dahili ve harici güçler dilekli kardeşimizin seslerini duysunlar. Dilek bu gür sesini sandıklara yansıttığı zaman Yeşilyurdumuza, Malatya’mıza güç olacak. Ankara’ya,İstanbul’a güç olacak ve bütün düşmanlarımız korkarken bize de güven olacak" ifadelerini kullandı.

"Karşımızda kirli bir cephe var"

Öznur Çalık, evetcilerin karşısında çok kirli hayırcılar cephesi bulunduğunu vurgulayarak, "Bugün hizmetleri anlatma günü değil, bugün Türkiye’de ki bütün vatandaşlarımızın hükümet sistemiyle alakalı karar verme günüdür.Karşımızda çok kirli bir cephe var. Cephenin içerisinde terör örgütleri var. Cephenin içerisinde askerime kurşun sıkan polisime kurşun sıkan kadınlarımıza çocuklarımıza kurşun sıkan terör örgütü PKK var. PKK ne diyor hayır diyor.15 Temmuzda milletin üstüne bombaları yağdıran, tankları süren,göl başını bombalayan Malatya’ya bombalar atmak üzere 7. ana jetten bombaları kaldırmak isteyen Fettullahçı terör örgütü,FETÖ ne diyor oda hayır diyor .DHKP ne diyor. Canlı bombalarla Türkiye’yi kan gölüne çevirmek isteyen DHKP hayır diyor. PYD hayır diyor, YPG hayır diyor bütün terör örgütleri hayır diyor" şeklinde konuştu.

“16 Nisan’da ’hayır’ diyecekler hesabını veremezler”

Çalık, 16 Nisan’da ’hayır’ diyenlerin hesabını veremeyeceğini savunarak, "16 Nisan’da hayır diyecek insanlar iki cihanda bunun hesabını veremezler. Kurtuluş savaşımda mücadele eden şehitlerimin kemikleri sızlar. Şehitlerimize bu hesabı veremezler, gazilere bu hesabı veremezler. Kurtuluş savaşında mücadele eden, bu toprağı vatan yapan şehitlerimize gazilerimize bu hesabı veremezler.15 Temmuz da tam 249 şehidimiz vardı. 2196 gazimiz vardı.Terör örgütlerinin hayır dediği yerde milletimizin evet dediğini çok iyi biliyoruz.Dileğin evet dediğini akşamın bu soğuğunda gecenin bu karanlığında evet demek için meydanda olduklarını biliyorum" dedi.

Çalık, Avrupa ülkelerinin son dönemlerde değişen tutumları ile ilgili ise, "Sadece terör örgütlerimi hayır diyor? Uluslararası bütün emparyalist güçler ayağa kalkmış bir vaziyette. Size ne oluyor kardeşim. Türkiye de bir halk oylaması yapılıyor. Almanya’ya sormak lazım sana dert mi düştü kardeşim. Türkiye’nin iç işlerine karışamazsın. Eski Türkiye yok, onun güçlü bir lideri var,onun Recep Tayyip Erdoğan gibi bir başkomutanı var.Onun milletin desteğini almış direk sandıktan çıkmış bir Cumhurbaşkanı var.Hollanda bakanlarımızın uçaklarını indirmiyor, sebep ne bakanlar gidecek orada ’evet’ propagandası yapacak yazıklar olsun Avrupa sana ,yazıklar olsun senin demokrasine,yazıklar olsun senin insan haklarına, katlettiğin bütün insan haklarına yazıklar olsun.İsviçre Cumhurbaşkanımızın şakağına silah dayamış bir poster açıyor.İsviçre senin haddin değil.Orada o vatan hainleri o posteri açtıklarında sen işlem yapmıyorsan,gereğini yerine getirmiyorsan Türkiye’den de gereken cevabı alacaksın, Yüce milletimizden de gereken cevabı alacaksındır" ifadelerini kullandı.

"Kılıçdaroğlu, cepheye orkestra şefliği yapıyor"

Çalık, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun aralarında Almanya, Hollanda, Fransa ve İsviçre gibi ülkelerinde yer aldığı hayır cephesine orkestra şefliği yaptığını kaydetti.

Öznur Çalık, "Terör örgütleri hayır derken Almanya’nın, Hollanda’nın, Fransa’nın, İsviçre’nin almış olduğu tavırda aynen hayırcı cephenin içerisinde, bu hayırcı cepheye orkestra şefliği yapan adamın adı eski SSK genel müdürü. Bu bayrağın inmemesi için, bu ezanların susmaması için, vatanımız için milletimiz için, çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız için Allah nasip ederse 16 Nisanda hep birlikte ’evet’ diyeceğiz" şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin,Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Yıldıztepe sakinleriyle temasta bulundu.

"Denize dökeceğiz" ifadesi

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 15 yıllık AK Parti hizmetleri görecek gözün olması gerektiğini ifade ederek, “CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, "Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir milletvekili İzmir’de ki bir konuşmasında "17 Nisan günü bu ülkede evet çıkarsa, Yunanlıları denize döktüğümüz gibi bunları da denize dökeceğiz" diyor. Bu ne ahlaksızlık yapanlara iki çift sözümüzün olması gerekiyor. Yunanistan’ı siz denize dökmediniz. Yunanistan’ı bugün evet diyen cenahın bütün ecdadı döktü" şeklinde konuştu.

"15 temmuzda tankların önlerine çıkanlar sizlerdiniz, bu milletin vekilleriydi" ifadelerine de yer veren Şahin, "Bugün aramıza nifak sokmaya çalışanlar var. Milletimizin feraseti bu büyük oyunları bozmaya yetti ve yetecek.16 Nisan günü bu ülkede bu baykuşların seslerinin çıkmaması için, bu millet sizin ağa babalarınızı Çanakkale’de denize döktü ama siz daha dün çıktınız. Bu milletin değerleri ile barışık olmadınız. Milletin değerleri ile savaştınız, başörtülüyü öcü gördüler, ezanları susturmaya çalıştılar, bayrakların yerine Apo’nun resimlerini asmaya çalıştılar. Bugünde biz bunları denize dökeceğiz diyorlar. Hodri meydan gücünüz yetiyorsa, gelin millette burada, bizde buradayız. 17 Nisan günü de buradayız. Bu güne kadar bu kardeşliği, bu barışı, bu dostluğu ihya ettiysek o gün daha fazlasını ihya edeceğiz. Bunların bütün dertleri bu. İstiyorlar ki bu millet birbirine düşsün. Ondan sonra bunlar da devranlarını sürsünler.Geçti onların dönemi" diye konuştu.

“Biz arka plandakilerle mücadele ediyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, "Biz sadece PKK ile savaşmıyoruz, sadece FETÖ terör örgütü ile savaşmıyoruz, biz sadece DHKP, YPG, PYD ile savaşmıyoruz. Onların arkasında duran, besleyen ve Avrupa da yataklık yapan, onlara eleman sağlayan, onlara finansal desteği sağlayan, silah sağlayan ne kadar geri planda bölgede hesabı olan, Türkiye ile hesabı olan daha hesabını bitirmemiş yapılar, güçler varsa biz onlarla mücadele ediyoruz" sözlerini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35