Teke: "15 Temmuz’da Türkiye, en zor demokrasi sınavını başarıyla verdi"

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke, Türkiye’nin, en zor demokrasi sınavını 15 Temmuz’da büyük bir başarıyla verdiğini söyledi.Teke, oda binasında Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türkiye Esnaf...

Teke: "15 Temmuz’da Türkiye, en zor demokrasi sınavını başarıyla verdi"

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke, Türkiye’nin, en zor demokrasi sınavını 15 Temmuz’da büyük bir başarıyla verdiğini söyledi.

Teke, oda binasında Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Hak- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) temsilcileriyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle ortak basın açıklaması yaptı.

O geceki darbe teşebbüsünün amacının Türkiye Cumhuriyeti’ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmek olduğunu ifade eden Teke, "Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere, gazi meclisimiz, başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık. Haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. 15 Temmuz’da Türkiye, en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vermiştir. Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Milletimiz darbeye karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir ki Türkiye Cumhuriyeti devletini milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35