banner43

Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası Başkan Kadir Kara’nın Hamlesi İle Başladı

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yılı etkinlikleri kapsamında Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası yapıldı. Turnuvanın sembolik olarak açılış hamlesini Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara yaptı.Ahmet Şekip Ersoy Kültür...

Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası Başkan Kadir Kara’nın Hamlesi İle Başladı
Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yılı etkinlikleri kapsamında Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası yapıldı. Turnuvanın sembolik olarak açılış hamlesini Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara yaptı.
Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde dört kategoride düzenlenen turnuvaya küçüklerde 145, yıldızlarda 113, gençlerde 15 ve büyüklerde 11 sporcu olmak üzere toplamda 284 yarışmacı katıldı.
Turnuva öncesi şehit ve gazilerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı okundu.
Açılış programında konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara turnuvaya katılan tüm öğrencilere, hakemlere ve velilere ayrı ayrı teşekkür etti, sporculara turnuvada başarılar diledi.
Yaşamın her anının aslında bir satranç olduğunu söyleyen Başkan Kara, "Ülkemiz için düşünce geliştirme yeteneğini arttıran bir nesil yetiştirmek zorundayız. Günümüzde dünyayı yönetebilmek ve insanlara hizmet edebilmek için en büyük silah düşünen beyinler yetiştirmektir" dedi.
7 Ocak Kurtuluş Haftası ile ilgili düşüncelerini aktaran Başkan Kadir Kara, “Türkiye’nin geleceği sizlersiniz” diyerek şöyle devam etti:
“Osmaniyemiz’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu turnuvayı çeşitli kategorilerde düzenledik. Bu turnuva bizler için çok önemli. Belediyecilik sadece yol yapmak değil, bu tip sosyal etkinliklerle geçmiş ile geleceğe bir bağlantı kurmaktır. Maalesef ülkemizde devam eden terör olayları var. Her gün canımızın bir tarafı yanıyor. Tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyetin nasıl kurulduğunu, kurtuluş savaşının hangi şartlarda yapıldığını bu neslin bilmesi gerekiyor. Sizlerde iyi yetişmiş bireyler olarak ileriki yıllarda bu ülkeye önemli hizmetler vereceğinize yürekten inanıyorum.”
Belediye Başkanı Kadir Kara konuşmasının ardından iki gün sürecek olan satranç turnuvasının başlangıç hamlesini yaptı, bir öğrenci ile satranç oynadı.
Osmaniye Belediyesi tarafından turnuvada kendi kategorilerinde 1. olan öğrencilere kupa, yarım altın ve madalya, 2. olan öğrencilere kupa, çeyrek altın ve madalya, 3. olan öğrencilere kupa, satranç takımı ve madalya, ilk 10 dereceye girenlere ise madalya verileceği kaydedildi.
Osmaniye Satranç İl Temsilciliği adına söz alan turnuvanın Baş Hakemi Necdet Babaoğlan ise böyle bir turnuva düzenleyen Osmaniye Belediyesine ve Başkan Kadir Kara’ya teşekkür etti. Ayrıca sporculara turnuva ile ilgili teknik bilgiler verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35