Mehmetçikler için kavrulmuş fındık kampanyası

Ordu’nun Ünye ilçesinde, Afrin’deki Mehmetçikler için kavrulmuş fındık kampanyası başlatıldı.Ünye Ziraat Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Ticaret Odası Başkanı Durmuş Zor, Ünye Şoförler...

Mehmetçikler için kavrulmuş fındık kampanyası

Ordu’nun Ünye ilçesinde, Afrin’deki Mehmetçikler için kavrulmuş fındık kampanyası başlatıldı.

Ünye Ziraat Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Ticaret Odası Başkanı Durmuş Zor, Ünye Şoförler Odası Başkanı Bekir Şimşek, Terziler Odası Başkanı İsmet Çat, Gıda Maddeleri Odası Başkanı Orhan Okuyan, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici, Borsayı temsilen Erhan Aydın, Mehmet Akif Ersoy Okul Müdürü Kemal Türk ve Ziraat Odası yönetim kurulu üyeleri basının karşısına geçtiler.

Başkanların istişare yaptığı toplantıda alınan ortak kararı açıklayan Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Afrin’de mücadele veren Mehmetçikler için bugün itibariyle kavrulmuş fındık kampanyası başlattıklarını ve kampanyanın 26 Şubat Pazartesi saat 17.00’de son bulacağını söyledi.

Sadece fındık desteği beklediklerini belirten Sarıkahraman, maddi yardımı kesinlikle kabul etmediklerinin de altını çizdi. Osman Sarıkahraman, “Türkiye sınırımızda terör saldırılarına karşı Suriye sınırında Mehmetciğimiz bir operasyon başlattı. Bizler de orada vatan savunması yapan evlatlarımıza, moral-motivasyon anlamında neler yapabiliriz diye başkanlarımızla birlikte fikir alış verişinde bulunduk. Afrin’de teröre karşı mücadele eden ve vatani görevini yapan evlatlarımıza bölgemizin ürünü olan fındık göndermeyi uygun gördük. Diğer taraftan da okullarda öğrencilerimizin moral-motivasyon artırıcı mektup kampanyasını da başlatmış olduk. Bu kampanyamızı bugün itibariyle başlayıp, bu ayın 26’sında bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Fındıkla ilgilenen fabrikalardan ve kişilerden yardım beklediklerini belirten Sarıkahraman “ ‘Ben de vatan savunmasında bulunan Mehmetciğimize destek olmak istiyorum’ diyen vatandaşlarımız olursa, onların da yardımlarını kabul edeceğiz. Biz maddi yardım kabul etmiyoruz, ayni yardım yapacağız. Bu konuyla alakalı oda başkanlarımızla birlikte istişare yaparak böyle bir karar aldık. Bu hareketimizle dünya barışına da katkı sağlarız diye düşünüyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35