Kur’an-ı Kerim’i güzel okumak için mücadele ettiler

Ordu’da, Kur’an-i Kerim’i yüzünden güzel okuma yarışmasının finalinde dereceye girenler ödüllendirildi.Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl, Kur’an kurslarına katılımı artırmak, Kur’an kurslarında okuyan öğrencileri...

Kur’an-ı Kerim’i güzel okumak için mücadele ettiler

Ordu’da, Kur’an-i Kerim’i yüzünden güzel okuma yarışmasının finalinde dereceye girenler ödüllendirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl, Kur’an kurslarına katılımı artırmak, Kur’an kurslarında okuyan öğrencileri itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgileri öğrenmeye ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla kurs öğrencileri arasında düzenlenen ‘Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’ gerçekleştirildi. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an kurslarında okuyan kız ve erkek öğrenciler arasında ayrı ayrı düzenlenen yarışmada ilçe birincileri, Ordu İl Müftülüğü mescidinde düzenlenen il finalinde yarıştılar.

Yapılan yarışma sonucunda erkekler kategorisinde Korgan ilçesinden Tekin Berber, Ordu il birincisi olurken, kızlarda ise Altınordu ilçesinden Beyzanur Karahasan il birinciliğini elde etti. İl birincisi olanlar, ilerleyen günlerde yapılacak olan bölge finalinde Ordu’yu temsilen yarışacaklar.

Yarışmalar sonunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35