banner43

4 mahallede yol iyileştirme çalışması

Fatsa Belediyesi Kırsal Müdürlüğü ekipleri tarafından Tepecik mahallesi Güney mevkisinde yol betonlama çalışması yapılırken, Yenikent, Oluklu ve Yavaş Mahallelerinde ise yol iyileştirme çalışmaları yapıldı. Aslancami Mahallesi’nde...

4 mahallede yol iyileştirme çalışması

Fatsa Belediyesi Kırsal Müdürlüğü ekipleri tarafından Tepecik mahallesi Güney mevkisinde yol betonlama çalışması yapılırken, Yenikent, Oluklu ve Yavaş Mahallelerinde ise yol iyileştirme çalışmaları yapıldı. Aslancami Mahallesi’nde ise sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor.

Yapılan çalışmalar ile ilgili genel değerlendirmelerde bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Fatsa ilçemizin en büyük grup yollarından bir tanesi olduğunu Aslancami güzergahıdır. Bu güzergah birçok mahallenin kullandığı önemli bir grup yolu. Büyükşehir Belediyesi olmadan önce köyler Özel İdare tarafından hizmet verilmeye devam ettiği dönemde beldelerde kendi imkanlarıyla hizmet yapmaya çalışıyordu ve bu yüzden yıllardır bir araya gelip de yapılamayan bir yoldu. Aslancami yolu Fatsa ilçemizin en fazla kullanılan ama en kötü yollarından bir tanesiydi. Büyükşehir olmadan önce belde belediyesi çok uğraştı ama bir türlü yapamamıştı. Büyükşehir nimetiyle inşallah bu güzelliğe kavuşuyor. Aslancami grup yolunda şuanda yarım kalan bölümün sıcak asfaltı yapılıyor. Yıllardır yapılamayan adeta bir kangren haline gelen bu yol Büyükşehir imkanı ile hayata geçiyor. Ben hayırlı olmasını diliyorum. Ben hep iyi ki Büyükşehir olduk diyordum ve hep bunu savunuyordum. Daha önceki imkanların yetersizliğinden yapılamayan birçok hizmet Büyükşehir imkanlarıyla bu şekilde bir hayata geçiyor” dedi.

Anlayan, “Kırsal müdürlüğü ekipleri yol betonlama çalışmalarına devam ediyor. 4 mahallemizde daha çalışmalar hava şartlarına bağlı olarak devam edecektir” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35