Muş’ta ‘Tarım Sektörü Tanıtımı’ Projesi İmzalandı

Muş Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İle Doğu Anadolu Kalkınma Ajandı Daka Arasında 'muş İli Tarım Sektörü Tanıtımı Protokolü İmzalandi

Muş’ta ‘Tarım Sektörü Tanıtımı’ Projesi İmzalandı
Muş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) arasında ‘Muş İli Tarım Sektörü Tanıtımı’ projesinin protokolü imzalandı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Muş İli Tarım Sektörü Tanıtımı’ projesi, DAKA 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) programı kapsamında kabul edilerek onaylandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, sözleşmenin taraflarca imzalandığını ve projenin ise 3 yıl süreceğini belirterek, “Projemizin temel amacı ilimizde tarım sektöründe faaliyet gösteren yetiştiricilere, üreticilere ve yatırımcılara yönelik tarım potansiyeli ortaya koyan bir kaynak oluşturmak, ilimizin tarım potansiyelini ulusal boyutuyla tanıtmak, ilimizin tarımsal alanda yatırım yapılması gereken bir il olduğunu göstermek ve hayvan ve arazi varlığı bakımından ne kadar büyük potansiyele sahip olduğunu göstermek, Muş İli Tarım Sektörü Tanıtımı Projesi ile tarım sektörü alt faaliyet alanı olan bitkisel üretim, hayvansal üretim ve su ürünleri yetiştiriciliğini kapsayacak şekilde kurum olarak bir tanıtım gerçekleştireceğiz. Ayrıca Muş İli Tarım Sektörü Projesi ile müdürlüğümüze paydaş konumunda bulunan üretici ve yetiştirici birliklerin vizyon, amaç ve hedef belirlemesine katkı sağlamak istiyoruz. Projemiz; ilimize, tarım sektörüne ve kurumumuza hayırlı olsun” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35