Muş’ta 168 okul ve çevresi denetlendi

Muş Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen “Güvenli Okul” projesi kapsamında 143 ekip ve 611 emniyet personelinin katılımıyla 168 okul ve çevresi denetlendi.Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü ekiplerince...

Muş’ta 168 okul ve çevresi denetlendi

Muş Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen “Güvenli Okul” projesi kapsamında 143 ekip ve 611 emniyet personelinin katılımıyla 168 okul ve çevresi denetlendi.

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen ‘Güvenli Okul’ projesi kapsamında 143 ekip ve 611 personelin katılımıyla il genelinde bulunan 168 okul ve çevresindeki park, bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satılan yerler ile kahvehane, internet kafe ve oyun salonları olmak üzere toplam 362 umuma açık yerde denetlemelerin yapıldığı bildirildi.

Yapılan denetlemelerde, 2 bin 399 şahsın GBT sorgulamasının yapıldığı kaydedilen açıklamada, "Ayrıca okul servis araçlarına yönelik olarak da ekiplerce 244 okul servis aracı kontrol edilmiştir. Kontrollerde; ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan aranan 1 şahıs, yoklama kaçağı/bakaya olarak aranan 6 şahıs yakalanmıştır. 1 şahsın üzerinden 2 gram esrar maddesi ele geçirilmiş, 25 okul servis aracına; yetersiz sürücü belgesi, fazla yolcu taşımak, muayenesiz araç kullanmak, rehber personel bulundurmamak ve ruhsatsız ticari faaliyette bulunmaktan toplam 11 bin 546 TL idari para cezası uygulanmış, 1 araç 60 gün süreyle trafikten men edilmiştir" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35