Muş Bilsem İçin 854 Öğrenci Başvuru Yaptı

Muş Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) eğitim görmek isteyen 854 öğrenci, Türkiye geneli internet ortamında Tablet Tarama Sınavı’na tabi tutulmaya başlandı.Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) üstün yetenekli çocuk/öğrencilere özel...

Muş Bilsem İçin 854 Öğrenci Başvuru Yaptı
Muş Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) eğitim görmek isteyen 854 öğrenci, Türkiye geneli internet ortamında Tablet Tarama Sınavı’na tabi tutulmaya başlandı.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) üstün yetenekli çocuk/öğrencilere özel eğitim veren bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçme sınavlarının ilk ayağı olan internet ortamında Tablet Tarama Sınavı başladı. Muş’ta da 854 öğrencinin müracaat ettiği ve 5 hafta boyunca Türkiye geneli internet ortamında Tablet Tarama Sınavı’na tabi tutulacak olan öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve Şube Müdürü Mehmet Şerif Turan, Muş Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Murat Taşdemir’den sınav ile ilgili bilgi alarak öğrencilerle yakından ilgilendi. Sınav öncesi öğrencilerle sohbet eden Arslan, sınavda başarılar diledi. Tablet Tarama Sınavı’nı geçecek olan öğrencilerin IQ sınavına tabi tutulacağını söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye geneli belirleyeceği ortalamayı geçen öğrencilerin kayıt yaptırma hakkına sahip olacağını ifade eden Arslan, “Bugün bilim ve sanat merkezimize öğrenci seçimi yapılmaktadır. Türkiye geneli internet ortamında Tablet Tarama Sınavı yöntemiyle sınav yapılmaktadır. Türkiye geneli yapılan bu sınava Muş’ta 854 öğrencimiz girmektedir. Bu sınavlar 5 hafta boyunca devam edecek. Bu sınavı geçenler IQ sınav testine girecekler. O sınavla Türkiye ortalamasını geçenler bilim ve sanat merkezimize öğrenci olarak katılacaklardır” dedi.
Muş Bilim ve Sanat Merkezi’ne alınacak öğrenciler için herhangi bir kontenjanın olmadığını ve sınavı geçen tüm öğrencilerin alınacağını vurgulayan Arslan, “Yani Muş Bilim ve Sanat Merkezi okulumuza Türkiye ortalamasını geçen öğrenciler alınacaktır. Belirli bir kontenjan yok. Kaç öğrenci geçerse geçsin okulumuzda eğitimlerine devam edeceklerdir” şeklinde konuştu.
İnternet ortamında tablet tarama sınavının başlamasıyla İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, okuldan ayrıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35