Malazgirt’te uyuşturucu operasyonu

Muş’un Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu madde satan, nakleden suç şebekeleri ile sokak satıcılarına yönelik operasyon düzenlendi.Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, uyuşturucu madde satan ve nakleden suç şebekelerine...

Malazgirt’te uyuşturucu operasyonu

Muş’un Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu madde satan, nakleden suç şebekeleri ile sokak satıcılarına yönelik operasyon düzenlendi.

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, uyuşturucu madde satan ve nakleden suç şebekelerine yönelik yapılan çalışmalarda bir şahsın yakalandığı belirtildi. Açıklamada, “Yakalanan şahsın yapılan üst aramasında; bir adet üzerinde ‘erek’ ibaresi bulunan ve ‘kova’ diye tabir edilen uyuşturucu içiminde kullanılan düzenek, bir adet çakmak, bir adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan alüminyum folyo, iki adet beyaz kağıda sarılı 10,91 gram esrar maddesi, 19 adet satıma hazır fişek halinde 269 gram esrar ile poşet içerisine sarılı halde toplam ağırlığı 283,16 gram olan esrar maddesi ele geçirilmiştir. Şahıs çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmıştır. Ayrıca, sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda ise, bir şahıstan 1 gram eroin maddesi ele geçirilmiş ve şahıs çıkarıldığı adli mercilerce adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. İlimizde her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı kesintisiz mücadelemiz sürdürülecektir” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35