Yılmaz: "Hedefim Kendi Ayakları Üzerinde Duran Bir Belediye"

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, hedefinin kendi ayakları üzerinde duran bir belediye oluşturmak olduğunu söyledi.Başkan Yılmaz, MHP Mut İlçe Başkanı Durmuş Ali Çerekci, mahalle muhtarları, sendika temsilcileri, partililer ve çok sayıda...

Yılmaz: "Hedefim Kendi Ayakları Üzerinde Duran Bir Belediye"
Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, hedefinin kendi ayakları üzerinde duran bir belediye oluşturmak olduğunu söyledi.
Başkan Yılmaz, MHP Mut İlçe Başkanı Durmuş Ali Çerekci, mahalle muhtarları, sendika temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla düzenlediği toplantıda, göreve geldiği günden bugüne kadar ilçeye yapılan hizmetleri ve bundan sonra yapılacaklar hakkında bilgi verdi.
Borç batağı ve hiç tecrübeleri olmayan Büyükşehir Yasasıyla beraber bu makama geldiklerini ifade eden Yılmaz, "İlçede daha önce sorumlu olduğumuz mahalle sayısı 11’den 102’ye çıktı. 32 bin nüfus, 62 bin 700 nüfusa çıktı. 178 yaşam alanına hizmet götürüyoruz. Aynı bütçeyle belediyeyi toparlamak bize nasip oldu. Borcumuz sıfırlı ve kontrol altında devam ediyor. Allahıma şükürler olsun belediyenin kapısına icra gelmiyor bundan sonrada gelmeyecek” dedi.
Özellikle işçi alımında zor anlar yaşadıklarını söyleyen Yılmaz. "Bu şartlar karşısında belediyeye 265 personel alabildik. Bize müracaat ise 2 bin 860 idi. Maddi sıkıntılardan dolayı alamadığımız işçilerin kalbini kırdık ama yapabileceğim bir şey yoktu” diye konuştu.
HİZMETLERİNİ ANLATTI
Başkan Yılmaz göreve geldikleri günden bu yana yaptıklarını şöyle sıraladı:
“Göreve geldiğimiz günden bu yana 48 bin metre kare parke döşedik. 80 yaşlı vatandaşımızın evini onarıp rahat oturacak hale getirdik. Bizden öncekiler üniversite yardımını sadece partililere yapıyorlardı, biz ise hiç partili gözetmeden 1 yılda 2 bin 800 öğrenciye yardım yaptık, halada devam ediyoruz. Belediyenin araçları 10-15 yıldır değişmemişti ve kullanılacak halde değildi. Bu borca rağmen ilçede ilk defa 9 adet sıfır araç aldık. Belediyeye gelmeden önce ilçeye organize sanayi kuracağız dedik. Belediye olarak organize sanayinin bütün projelerini hazırlayıp valilik ve büyükşehir komisyonlarından geçirdik. Ankara’ya sunduk komisyon geldi yolunu, yerini, elektriğini taahhüt ettik şuan Bakanlar Kurulunda imzaya hazır. Bize düşen görevi yaptık nedense hala imzalanmadı. Asfalt ve yol bakımı, 28 bin metrekare parke döşendi, 9 sıfır yeni araç alındı. İhtiyaç sahiplerine her türlü yardım yapıldı. Cami ve cemevlerimize her türlü hizmeti yapıyoruz. Eğitime musluğu sonuna kadar açtık hizmet vermeye devam ediyoruz, Alahan mesire alanı, Doğancı tepesi, park alanları, özellikle ilçenin kanayan yarası haline gelen şehir merkezindeki gazinoları şehir dışına taşıma başarısını gösterdik”
Göreve geldiklerinde belediyenin 26 milyon lira borcu bulunduğunu belirten Başkan Yılmaz, bu borcun 14 milyon 689 bin lirasını ödediklerini, hiçbir kurum ve kuruluşa borç yapmadan hizmet vermeye devam ediyoruz. Ankara’nın bir kuruşu olmadan kendi ayakları üzerinde duran bir belediye yapacağım” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35