Başkan Tollu, girişimcilere destek olmaya devam ediyor

Mersin’in Erdemli ilçe Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında düzenlenen girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 73 kursiyere sertifikaları verildi.Erdemli Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında sekizincisi düzenlenen Uygulamalı...

Başkan Tollu, girişimcilere destek olmaya devam ediyor
Mersin’in Erdemli ilçe Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında düzenlenen girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 73 kursiyere sertifikaları verildi.
Erdemli Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında sekizincisi düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursu tamamlandı. Belediye, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında 2014 yılından bu yana toplamda 8 girişimcilik kursu açılırken, 210 vatandaş bu kurslardan belge aldı. Kursiyerlere sertifikaları Başkan Yardımcısı Filiz Aksay, Basın Yayın Müdürü Adem Arslan ve Girişimcilik Kursu Eğitmeni İffet Erduran tarafından verildi.
Kursla ilgili açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediyecilik bağlamında bu kursları kendilerinin başlattığını ve Erdemli’de yaşayan vatandaşları bu hizmetten faydalandırdıklarını söyledi. Erdemli’de görevde kaldıkları sürece bu kursların devam edeceğini söyleyen Tollu, "Vatandaş odaklı hizmet anlayışımız devam ediyor. Erdemli’li vatandaşlarımızın başarıya ulaşması ve ekonomik olarak kalkınması Erdemli’nin kalkınması demektir. Vatandaşlarımızla el ele vererek Erdemli’yi muasır medeniyetler seviyesine yükselteceğiz. Bu kurslar için daha önce Erdemli’de yaşayan hemşehrilerimiz diğer illere, ilçelere gitmek zorunda kalıyordu ya da hiç gidemeyip bu haktan mahrum kalıyordu. Şimdi belediye olarak bu konuya ağırlık verdik ve ilçemizde de genç girişimcilerin önünü açtık. Daha da fazla sayıda kurs açıp, ilçemizin ekonomik anlamda gelişmesine yardımcı olacağız. İşte bu hizmetler de belediyecilik hizmetidir. Bu vesileyle girişimcilik belgelerini alan genç girişimci arkadaşlara bol kazanç ve başarılar diliyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35