banner43

Midyat-Estel Arası Dicle İle Aydınlandı

Dicle Elektrik Dağıtım, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Midyat Belediyesi ile birlikte türkülere konu olan Midyat-Estel arasındaki Cumhuriyet Bulvarını boydan boya aydınlatan şebekeyi tamamlayarak devreye aldı.Dağıtım bölgesindeki müşterilerine...

Midyat-Estel Arası Dicle İle Aydınlandı

Dicle Elektrik Dağıtım, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Midyat Belediyesi ile birlikte türkülere konu olan Midyat-Estel arasındaki Cumhuriyet Bulvarını boydan boya aydınlatan şebekeyi tamamlayarak devreye aldı.

Dağıtım bölgesindeki müşterilerine sürdürülebilir ve kaliteli enerji vermek için şebeke yatırımlarını sürdüren Dicle Elektrik, aydınlatma yatırımlarına da devam ediyor. Şehir merkezlerinin yanı sıra ilçeler, hatta köylerde dahi aydınlatma şebekeleri kuran Dicle Elektrik Dağıtım, bu kez Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Midyat Belediyesi ile ortak bir aydınlatma projesine imza attı. Türkülere de konu olan Midyat-Estel arasında bulunan yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki Cumhuriyet Bulvarı’na 111 adet dekoratif elektrik direği dikildi. İletim hatlarının yeraltına alınmasının ardından şebeke devreye alındı ve bulvar ışıl ışıl bir görünüm kazandı. İlçenin iki bölgesini birbirine bağlayan bulvarda yapılan aydınlatma çalışması Midyatlıları da oldukça sevindirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35