Salihli’de çiftçi eğitim faaliyetlerine hız verildi

Manisa’nın Salihli ilçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü 2018 yılında çiftçi eğitim ve yayım faaliyetlerine hız verdi.Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Demir, ocak ve şubat ayında Salihli Şehit Ahmet Özsoy Halk...

Salihli’de çiftçi eğitim faaliyetlerine hız verildi

Manisa’nın Salihli ilçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü 2018 yılında çiftçi eğitim ve yayım faaliyetlerine hız verdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Demir, ocak ve şubat ayında Salihli Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Kemerdamları, Akören, Üçtepe, Kurttutan, Köseali, İğdecik, Kızılavlu, Dombaylı ve Poyrazdamları Mahallelerinde 280 çiftçiye uygulamalı olarak zeytin budama eğitimi, Bahçecik ve Kurttutan mahallelerinde ceviz budama, Akören mahallesinde ise uygulamalı badem budama eğitiminin gerçekleştirildiğini söyledi.

Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile bu tür eğitimlere devam edeceklerini ifade eden Demir, kurs ve eğitimlerin İlçe Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi, Ziraat Teknikeri tarafından verildiğini, zeytin budama, meyve ağaçlarında budama ve arıcılık kurslarında başarılı olan 181 kişiye kurs bitirme sertifikalarının verildiğini belirtti.

Salihli’de hayvancılığa yönelik eğitimler de düzenlediklerini belirten Demir, “İlçe Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimler tarafından da, Çelikli, Adala ve Merkez Mahallelerimizde Süt Sığırı Yetiştiriciliği, Adala ve Merkez Mahallelerimizde ise Sürü Yönetimi Elemanı kursları olmak üzere, 5 kursumuz birden başlayacaktır. İlçe Müdürlüğümüz ve Salihli Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Tarım ve Hayvancılık ile ilgili kurslara katılmak isteyenler, Salihli Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvuru yapabilirler” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35