Başkan Kayda’dan Malazgirt Zaferi mesajı

Malazgirt Zaferi'nin 945.yılı Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayımlayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda "malazgirt Zaferi Anadolu'nun Türk Yurdu Oluşunun Mührüdür, İmzasidir" Dedi.

Başkan Kayda’dan Malazgirt Zaferi mesajı
Malazgirt Zaferi’nin 945’inci yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Malazgirt Zaferi, Anadolu’nun Türk yurdu oluşunun mührüdür, imzasıdır” dedi.
Salihli Belediye Başkanı Kayda, Malazgirt Zaferinin 945’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kayda mesajında şunları kaydetti:
“Malazgirt Zaferi, hepimizin gurur duyduğu, şanlı Türk tarihinin Anadolu’ya taşındığı ve bu toprakların aziz milletimize vatan olmaya başladığı eşsiz bir zaferdir. Türk milletinin bin yıllık kaderi olan bu topraklarda Sultan Alparslan önderliğinde 26 Ağustos Cuma günü bir destan yazılmıştır. Bin yıldır bastığımız yerlerde kefensiz yatan aziz şehitlerimizle, dört bir yanı ata yadigarlarıyla bezenmiş olan aziz vatanımız; sahip olduğumuz en büyük servetimiz, gelecek nesillere bırakacağımız yegane mirasımızdır. Büyük Türk milleti bu toprakları dağıtmak, parçalamak, üzerinde kanlı hesaplaşmalar yapmak için yurt tutmamıştır. Biz bu coğrafyadan gelip geçici olmadık, olmayacağız. Bu zaferle atılan Türk yurdu imzası, vurulan Türk yurdu mührü sonsuza kadar kalacaktır. Bizi bölmek, bin yıllık kardeşlik hukukumuzu yok etmek isteyen zamane Bizans uşakları bilmelidir ki; Türk milletinin karakterinin gereği can vererek vatanlaştırdığı bu topraklar bizim vatanımızdır. Milli birliğimize yönelik her türlü terörün, her türlü ihanetin bedelini ödeteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Malazgirt Zaferinin 945’inci yıldönümünde büyük Hakanımız Sultan Alparslan’ı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize vatan bırakan tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35