MHP İl Başkanı Erdem’in, Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, kadını dışlayan, hor ve hakir gören, kadına şiddet uygulayan anlayışı gündemden düşürmek gerektiğini ve bunun...

MHP İl Başkanı Erdem’in, Kadınlar Günü Mesajı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, kadını dışlayan, hor ve hakir gören, kadına şiddet uygulayan anlayışı gündemden düşürmek gerektiğini ve bunun herkesin ortak görevi olduğunu belirtti.
MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdem mesajında, günümüzde kadınlara yönelik ekonomik istismarın, hor ve hakir görme gibi anlayışın, artan şiddet, taciz ve tecavüz gibi olayların artığına dikkat çekti. Erdem, “Kadın, hayatımızın yarısı değil bütünüdür. Çünkü kadınsız bir hayatın devamı mümkün değildir. Kadının olmadığı yerde eksiklik vardır. Kadın elinin değmediği iş yarımdır, kadın gözüyle bakılmayan eser, estetikten mahrumdur. Kadınsız dünya öksüzdür, boynu büküktür. Dolayısıyla hayatımızın tam merkezinde yer alan ve Cenab-ı Allah’ın ‘Ana’ olarak erişilmesi mümkün olmayan bir makama layık gördüğü kadını el üstünde tutmak, onu başımızın tacı yapmak gerekirken yine ona hor bakmak kimsenin haddi değildir, haddi olmamalıdır. Hele hele kadına el kaldırmak ve ona şiddet uygulamak aklın, vicdanın kabul edeceği bir şey değildir. Artık, kadını dışlayan, hor ve hakir gören, kadına şiddet uygulayan bir anlayışı gündemden düşürmek hepimizin ortak görevidir" dedi.
Kadın cinayetlerine vurgu yapan Erdem, "2010’da 217, 2011’de 252, 2012’de 165, 2013’de 214, 2014’de 294 kadın cinayeti yaşanmıştır. Bu cinayetler ülkemiz insanına yakışmamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle kadına yönelik şiddetin, istismarın olmadığı, dışlanmışlığın görülmediği, kadınların hak ve hukukunun en üst düzeyde savunulduğu ve uygulandığı bir dünya özlemini gerçekleştirmek için başta ülke yöneticileri olmak üzere herkesin kendisini sorumlu kabul etmesi gerektiğine inanıyorum. Vahşi cinayetlerle hayatını kaybeden bütün çocuklara, kadınlara Allah’tan rahmet diliyor, bütün kadın hemşehrilerimin günlerini en içten duygularla kutluyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35