ASKF yeni sezona hazır

Maskf Başkanı Seyfullah Özdemir Yeni Sezona Hazır Olduklarını Söyledi

ASKF yeni sezona hazır
Haziran ayından itibaren futbol topunun durduğu yerel amatör liglerde meşin yuvarlak yarın yeniden dönecek. 1. Amatör Küme ve 2. Amatör Küme’de U19 Ligleri heyecanı, U15 kategorisinde ise gençlerin mücadeleleri ile başlayacak sezon, 2017 Haziran ayına kadar devam edecek.
Yeşiltepe’de 1 Nolu Saha’nın bakımda olması nedeniyle 2 ve 3 Nolu Sahalarda oynanacak müsabakalar, Battalgazi ve Konak Statları’nda devam edecek. Yarından itibaren başlayacak yeni sezon öncesi kulüplere fair play çağrısında bulunan Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Seyfullah Özdemir, tüm takımlara başarılar diledi.
Yeni sezonun heyecanını yürekten hissettiklerini ifade eden Özdemir, “Gerek ülkemizin son dönemlerde atlattığı büyük badireler gerekse de hala içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte, sporun birlik ve beraberliğimizi daha fazla artıracak bir güç olmasını istiyoruz. Bu sezon en alt kategoriden en üst lige kadar takımlarımızın hedefleri ne olursa olsun tüm kulüplerimizi bu bilinçle ve fair play ruhuyla mücadele etmeye davet ediyorum. Müsabakalarda görev yapacak hakemlerimize, saha komiserlerimize, saha görevlilerimize ve bir yıl boyunca ter dökecek antrenör, sporcu ve yöneticilerimize yeni sezon hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
Liglerin başlamasından önce tüm spor kurumlarıyla istişare halinde olarak her türlü önlem ve hazırlığı yaptıklarını da belirten Özdemir, “Başta TFF Bölge Müdürlüğümüz, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğümüz, Emniyetimiz, Sağlık İl Müdürlüğümüz, Taban Birliklerimiz ve sporun diğer tüm unsurlarıyla yeni sezon önce gerekli toplantıları yaparak, tüm sezon boyunca organizasyonda aksamalar yaşanmaması için tedbirlerimizi aldık” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35