Aysun ve Ali Kocatepe’den 10 Kasım özel konseri

Manisa Büyükşehir Belediyesi aylık kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen 10 Kasım Özel Konseri’nde Aysun Kocatepe ve Ali Kocatepe, Manisalılarla buluştu. ‘Seferberlikten Cumhuriyete’ isimli konserde Çanakkale’den başlayıp...

Aysun ve Ali Kocatepe’den 10 Kasım özel konseri

Manisa Büyükşehir Belediyesi aylık kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen 10 Kasım Özel Konseri’nde Aysun Kocatepe ve Ali Kocatepe, Manisalılarla buluştu. ‘Seferberlikten Cumhuriyete’ isimli konserde Çanakkale’den başlayıp Ege Türküleri’ne, Cumhuriyet tarihinin iz bırakan şarkılarına, marşlarına ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan çarpıcı bir repertuar dinleyicilere sunuldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla muhteşem bir geceye imza attı. Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında hazırlanan 10 Kasım Özel Konseri’nde ünlü sanatçılar Aysun Kocatepe ve Ali Kocatepe Manisalılarla bir araya geldi. Kültür Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleştirilen konseri Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Daire Başkanları ile vatandaşlar izledi. ‘Seferberlikten Cumhuriyete’ isimli konsere ‘Çanakkale Türküsü’ ile başlayan Aysun ve Ali Kocatepe çifti, daha sonra Ege Türkülerinden, Cumhuriyet tarihinin iz bırakan şarkılarını, marşlarımızı ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıları Manisalılarla birlikte seslendirdi. ‘Onuncu Yıl Marşı’ ile ‘İzmir’in Dağları’nda Çiçekler Açar’ marşlarıyla coşkunun zirveye çıktığı konserin sonunda Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ile Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, sanatçılara çiçek ve hediye sepeti takdim etti.

Ulu Önder Atatürk’ü 79’uncu ölüm yıl dönümünde rahmet ve minnetle andıklarını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, “Böyle bir geceyi Aysun Kocatepe ve Ali Kocatepe ile taçlandırmak istedik. Ulu Önderimizin sevdiği şarkıları Manisalılarla buluşturmak istedik. Muhteşem bir gece oldu. Manisalı hemşerilerimiz adına hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Gecenin sonu ‘Memleketin’ şarkısıyla yapıldı. Protokol üyeleri sahneye çıkarak Aysun Kocatepe ve Ali Kocatepe’ye eşlik ederken, vatandaşlar da ellerindeki şanlı Türk Bayrakları ile şarkıya hep bir ağızdan eşlik etti. Konserin sonunda Büyükşehir Belediyesi tarafından basılan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yazdığı ‘Nutuk’ kitabını vatandaşlara dağıttı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35