Yerel yöneticiler MYO personeliyle buluştu

Kütahya’nın Simav ilçesindeki, ‘Yerel Buluşmalar’ kapsamında Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu’ndaki (SMYO) akademik personel, yerel yöneticilerle buluşarak, sorunları ve projeleri hakkında bilgi alış verişinde...

Yerel yöneticiler MYO personeliyle buluştu

Kütahya’nın Simav ilçesindeki, ‘Yerel Buluşmalar’ kapsamında Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu’ndaki (SMYO) akademik personel, yerel yöneticilerle buluşarak, sorunları ve projeleri hakkında bilgi alış verişinde bulundular

Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, geleneksel olarak yılda iki kez yapılan istişare toplantılarına, yerel yöneticileri de davet ettiklerini belirtti. Güntürkün “ Simav’da öğrenim gören üniversiteli öğrencilerin sayılarını artırmak için gerekli tedbirleri almamız gerekiyor. Yerel yönetim ile işbirliği yaparak, okulun sosyal alanlarını genişletmeyi planlıyoruz” dedi.

AK Parti Simav İlçe Başkanı Adil Biçer, Meslek Yüksekokulu bünyesine Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümünü kazandırdıklarını ifade etti.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, “Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğü’ne teklif ettiğimiz yatırımların dikkate alınmaması sonucu bazı eğitim alanlarını kazandıramadık. Simav Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Simav’a gelen üniversite öğrencilerine desteklerimiz devam edecek” diye konuştu. (MEİ-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35