banner43

Vali Ahmet Hamdi Nayir: Din, gerçek kaynağından öğrenilecek bir yapıya kavuşmalı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Dini İstismar Eden Terör Örgütleriyle Mücadele Seminerleri” projesi kapsamında Kütahya’da din görevlileri ve vatandaşlara yönelik seminerler verildi.Konu hakkında bilgi vermek üzere...

Vali Ahmet Hamdi Nayir: Din, gerçek kaynağından öğrenilecek bir yapıya kavuşmalı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Dini İstismar Eden Terör Örgütleriyle Mücadele Seminerleri” projesi kapsamında Kütahya’da din görevlileri ve vatandaşlara yönelik seminerler verildi.

Konu hakkında bilgi vermek üzere Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ile beraberindeki Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahaddin Çelebi, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Ali Böcü ile Kadıköy Vaizi Ayşe Nur Özkan, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti.

Düzenlenen seminerlerde FETÖ ile DAİŞ terör örgütlerinin konu edildiğini ifade eden İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, “Bu iki yapının dini referansları nasıl kullandıkları, nasıl istismar ettikleri, temel argümanlarının neler olduğu, bu yapıya kazandırdıkları kişilerdeki temel duruşlar ve yaklaşımlar neler ve bunlara karşı nasıl duracağımızla alakalı personelimizi bilgilendirdik” dedi.

Son yıllarda yaşanan problemlerin temelinde din istismarı olduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bugün yapılan bu çalışmalar aslında daha erken yapılmalıydı. Bundan sonraki süreçte de inşallah din olması gereken yerde durur, kimsenin istismarına açık hale gelmez ve gerçek kaynağından, işin uzmanlarından öğrenilecek bir yapıya kavuşmuş olur. Bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığına önemli görevler düşüyor. Bunu yalnızca Ankara’dan yürütmek mümkün değil, yerele de inerek taşradaki görevlilerimize hem de bütün ülke nüfusuna hitap edecek şekilde yaygınlaştırmak lazım” diye konuştu.(EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35