banner43

Simav’da mezarlıkların duvarları yenileniyor

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri mezarlık ihata duvarları çalışmalarına devam ediyor. Simavlı vatandaşların ebediyete intikal eden yakınlarını ve şehitlikleri gönül rahatlığıyla ziyaret edebilmeleri...

Simav’da mezarlıkların duvarları yenileniyor

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri mezarlık ihata duvarları çalışmalarına devam ediyor. Simavlı vatandaşların ebediyete intikal eden yakınlarını ve şehitlikleri gönül rahatlığıyla ziyaret edebilmeleri için, sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışma başlatan belediye ekipleri, ilçe mezarlıklarında başlatılan yenileme işleriyle büyük takdir topluyor.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, eskiyen ve yıkılmak üzere olan mezarlık duvarlarını yenileme çalışmaları başlattıklarını belirtti. Özkan, “ İlk etapta projeye dahil edilen mahalle mezarlıklarını ihata duvarlarını yeniden yapıyoruz. Yenilenen mezarlık duvarlarının boyama ve güzelleştirme çalışmaları ile yıkılan ve onarılmayı bekleyen mezarların da bakım ve onarımlarını gerçekleştireceğiz, mezarlık levhaları ve namaz kılma yerleri de yeniden düzenlenecek, ağaçlandırma çalışmalarına devam edilecek Yeni mahalle mezarlığı duvarlarının bakımı ve boyamasını tamamladık, Çavdır mahallesi mezarlığının duvar yenileme işleri devam ediyor, boyama işlerinden sonra, Harmancık mahallesi mezarlıklarının duvar yenileme işlerine başlayacağız. ” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35