Öğrenciler, Hisarcık Bor Tesisleri’ni gezdi

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri için Emet Bor İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Hisarcık Konsantratör Tesisleri’ne gezi düzenledi.Okul Müdürü Ahmet Aydoğdu ve Sınıf Öğretmeni Coşkun Kasar...

Öğrenciler, Hisarcık Bor Tesisleri’ni gezdi

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri için Emet Bor İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Hisarcık Konsantratör Tesisleri’ne gezi düzenledi.

Okul Müdürü Ahmet Aydoğdu ve Sınıf Öğretmeni Coşkun Kasar nezaretinde Hisarcık Konsantratör Tesisleri’ni gezen öğrenciler Maden Mühendisi Emre Özen’den, bor madeninin çıkarılmasından itibaren geçtiği aşamalar hakkında bilgiler aldı.

Gezi ile ilgili bir açıklama yapan Okul Müdürü Ahmet Aydoğdu,”Öğrenciler ülkemizin ve dünyanın en önemli madenleri arasında yer alan ve her geçen gün kullanım alanı genişleyen bor madeninin ilk çıkarıldığı alanlar kontrollü bir şekilde gezdi. Çıkarıldıktan sonraki aşamalar ise güvenli olan bölümlerde gözlemlendi. Öğrenciler için güvenli olmayan bölümler hakkında sözlü olarak bilgi verildi. Gezimizin ulaşımını sağlayan Hisarcık Belediyesine, bizlerle yakından ilgilenen Hisarcık Konsantratör Tesisleri personeline ve gezimizin sorunsuz geçmesi için rehberlik edip öğrencilerimize bilgiler aktaran Maden Mühendisi Emre Özen´e teşekkür ediyorum” dedi.(MA-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35